Młodzi medycy grają dla WOŚP

czwartek, 9.1.2020 07:00 1206 0

Już po raz kolejny w czasie WOŚP zagra sztab przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Studenci kwestują, dzielą się wiedzą, a także zapraszają na zamknięte wydarzenia dla chętnych. Na wrocławskich ulicach będzie można spotkać 30 wolontariuszy związanych z uczelnią.

W zeszłym roku medykom udało się zebrać 35 tysięcy złotych i w tym roku planują pobić ten wynik. Rozpoczynają jeszcze przed Finałem, również w sieci. Już teraz pieniądze wrzucać można do wirtualnej puszki sztabu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz wziąć udział w licytacjach w serwisie Allegro. Do zdobycia są między innymi specjalna edycja gry Monopoly z gmachem Uniwersytetu Medycznego na planszy oraz limitowana, niedostępna w sprzedaży wersja uczelnianej bluzy. Studenci przygotowali serię wydarzeń towarzyszących Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszają między innymi do Centrum Symulacji Medycznej, na warsztaty szycia chirurgicznego, a także zajęcia z medycyny sądowej.

Podczas wydarzeń będą obecni wolontariusze kwestujący na rzecz celu 28. Finału WOŚP "Gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej". Wciąż są wolne miejsca na jedno z najbardziej wyjątkowych spotkań - nocne zwiedzanie Muzeum Anatomii. Niesamowite eksponaty będzie można oglądać popołudniami 9 oraz 10 stycznia. Zapisy na wieczorne zwiedzanie Muzeum Anatomii odbywają się pod linkami:
1)  9 stycznia 2020, 18:00-19:00 (czwartek): https://evenea.pl/event/834639-7/
2) 10 stycznia 2020, 16:00-17:00 (piątek): https://evenea.pl/event/834639-8/

Muzeum Anatomii na co dzień nie jest dostępne dla zwiedzających - korzystają z niego przede wszystkim studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To tutaj z preparatów anatomicznych, a także gipsowych modeli i woskowych mulaży, uczą się jednego z najbardziej zapadających w pamięć przedmiotów. Muzeum jest ciekawe także dla osób niezwiązanych z naukami o człowieku. Każdy wyjdzie z niego pod wrażeniem precyzji wykonania ponad stuletnich obiektów, a także pełnych napięcia historii, jakie usłyszy podczas oprowadzania. W czasie wszystkich wydarzeń towarzyszących wolontariusze kwestować będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Studenci i pracownicy uczelni angażują się także w Białą Niedzielę. Jest to coroczna inicjatywa Orkiestry, w ramach której skorzystać można z bezpłatnych porad lekarzy. Tym razem badania prowadzone będą w salach Ratusza w Wrocławskim Rynku (szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/events/740475653129217/). Badania w ramach Białej Niedzieli są przewidywane także w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Przylądku Nadziei.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)