komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 4 grudnia 2020

Barbary, Krystiana

Młodzi naukowcy zachwycili Wrocław!

poniedziałek, 10.4.2017 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 3555
kategorie artykułu:

Aż 8 projektów nagrodziło Jury regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbył się 7 kwietnia we Wrocławskim Parku Technologicznym. Laureaci otrzymali akredytacje do krajowego finału Konkursu, który odbędzie się 18-21 października br. w Gdyni.

Z roku na rok projekty są coraz lepsze – powiedziała prof. dr hab. Jolanta Saczko z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, przewodnicząca Jury.  - Wybór był bardzo trudny, dlatego wybraliśmy aż 8 projektów. 

W regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu uczestniczyło 28 projektów, w tym 6 projektów z województwa dolnośląskiego. Akredytacje do finału otrzymali:

Nagrody specjalne przyznał także Wrocławski Park Technologiczny. Otrzymali je autorzy dwóch projektów:

 

Konkurs Naukowy E(x)plory to największy w Polsce konkurs naukowy kierowany do młodzieży w wieku 13-20 lat, który pozwala zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 160 projektów, 140 zakwalifikowało się do regionalnych etapów, które odbywają się w 5 miastach Polski. Ok. 30 najlepszych projektów otrzyma akredytację do krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się w dniach 18-21 października w Gdyni. Tam Młodzi Naukowcy będą walczyć o atrakcyjne nagrody: stypendia na rozwój projektu w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, możliwość reprezentacji Polski na prestiżowych konkursach naukowych zagranicą oraz udziału w programach mentorskich i stażowych. 

Festiwal Naukowy E(x)plory już po raz czwarty gościł we Wrocławiu. Wzorem lat ubiegłych, Fundacja Zaawansowanych Technologii zorganizowała go wspólnie z Wrocławskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Pro Mathematica. Oprócz prezentacji projektów uczestniczących w Konkursie Naukowym E(x)plory, program obfitował w ciekawe warsztaty i pokazy naukowe, w których wzięło udział 800 osób– młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego.

Uczniowie uczestniczyli m.in. w pokazach mrożących krew w żyłach eksperymentów, wykładach o wirtualnej rzeczywistości, warsztatach z optyki, design thinking i  genetyki przygotowanych przez SmartLab, Akademię Edukacji Kreatywnej, TruSense oraz Fundację ProMathematica.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 3.12.2020 15:55
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele