MPK dowozi lekarzy do szpitala tymczasowego [AKTUALIZACJA]

wtorek, 9.3.2021 13:55 437 0

[ AKTUALIZACJA]

Zmiana godzin kursów dla lekarzy:
Galeria Dominikańska
 –  godziny odjazdu: 6:15 , 18:05
Pl. Jana Pawła II – a godziny odjazdu : 6:20 , 18:15
Powrót ze szpitala tymczasowego w godzinach: 7:30, 19:30,




MPK Wrocław pomoże lekarzom pracującym w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej. Placówka od 9 marca ma przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. 

O pomoc w dowiezieniu personelu medycznego na obrzeża miasta poprosił Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Autobusy połączą polowy szpital covidowy z centrum miasta – a konkretniej z pl. Dominikańskim i pl. Jana Pawła II.
– Będą to jedyne przystanki na trasie, więc śmiało można nazwać to połączenie „ekspresowym” – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zapewnienie im takiego specjalnego dowozu odejmie im zmartwienie w postaci dostania się do szpitala przy ul. Rakietowej.

„Linia dla medyków” będzie kursowała od poniedziałku do niedzieli o godz. 6:00 i 18:00 z placu Dominikańskiego. Na pl. Jana Pawła II autobus dojedzie o godz. 6.10 i 18.10. Powrót ze szpitala tymczasowego do centrum planowany jest o godzinach 7:15 i 19:15.
Dowóz lekarzy do szpitala przy ulicy Rakietowej jest drugim specjalnym połączeniem MPK, które powstało z myślą o wrocławskich medykach walczących z epidemią koronawirusa. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęły kursowanie autobusy dowożące biały personel i studentów Uniwersytetu Medycznego z kampusu przy ul. Pasteura do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.

– Gwarantując bezpieczny i szybki dowóz medyków do szpitali, zapewniamy też bezpieczeństwo pacjentom, których będą oni mieć pod swoją opieką – podkreśla prezes Balawejder.

Obie linie będą kursowały tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie ze strony szpitalnego personelu.

– Wśród pracowników szpitala tymczasowego znajdzie się wiele osób z naszej załogi, które dotąd pracowały przy ul. Borowskiej lub na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej, a więc stosunkowo blisko centrum miasta. Dojazd do pracy w odległej placówce przy ul. Rakietowej byłby dla nich zapewne kłopotliwy, dlatego cieszymy się, że MPK przyszło nam z pomocą – mówi Barbara Korzeniowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)