komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Muzyczny Dzień Mamy w Arkadach Wrocławskich

piątek, 17.5.2019 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 393
kategorie artykułu:

W niedzielę, 26 maja, w Arkadach Wrocławskich odbędzie się Muzyczny Dzień Mamy. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Forum Muzyki. W programie m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci, nauka kołysanek, wspólne śpiewanie oraz koncert kwartetu muzycznego.

Muzyka jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Stymuluje ona naukę języka, wzbogaca i pogłębia relacje rodziców z maluszkiem, a także wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny. Warto więc oswajać pociechy z muzyką już od najmłodszych lat, a nawet kiedy są jeszcze w brzuchu mamy. Już bowiem po dwudziestym tygodniu ciąży dziecko słyszy, a z biegiem czasu zaczyna rozpoznawać głos matki i inne dźwięki - w tym muzykę. 

Podczas Muzycznego Dnia Mamy w Arkadach Wrocławskich wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu oraz w licznych zajęciach i konkursach przygotowanych przez nauczycieli Narodowego Forum Muzyki. Na najmłodszych czekać będą m.in. warsztaty, podczas których z pozornie bezużytecznych przedmiotów i odpadów stworzą instrumenty. Odbędą się też zajęcia śpiewu dla rodziców i dzieci oraz mam spodziewających się potomstwa. A na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi kwartet muzyczny. 

W trakcie wydarzenia będą rozdawane śpiewniki z kolorowankami powstałe w ramach kampanii społecznej „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. Z pewnością będą one świetnym towarzyszem zabaw, spotkań oraz rodzinnych wyjazdów. 

Muzyczny Dzień Mamy odbędzie się 26 maja, w godzinach 12:00 - 18:00, na poziomie 0 galerii, w pobliżu wejścia od strony ul. Powstańców Śląskich. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele