komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Nadchodzi 12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

czwartek, 9.5.2019 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 192
kategorie artykułu:

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu. Uczestnicy 12. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży powalczą o medale w niemal 20 dyscyplinach. Zawodnicy, którzy staną w szranki, to zarówno zdobywcy tytułów Mistrza Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych), jak i początkujący sportowcy, zdobywający pierwsze doświadczenia i od niedawna szlifujący swoje umiejętności. 

Po raz kolejny, WOM będzie nie tylko okazją do zaciętej rywalizacji, ale i jednocześnie szansą na poznanie protokołu olimpijskiego oraz etapem przygotowań do kolejnych występów w sezonie – w tym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy będą walczyć o trofea w (między innymi): lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, jeździectwie, kolarstwie czy szachach.

Uroczyste otwarcie na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zaplanowano na najbliższą sobotę, 11.05.2019 r., o godzinie 9:00. W programie inauguracji, poza pochodem przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, zapaleniem znicza olimpijskiego i oficjalną przysięgą olimpijską zawodników i sędziów, znajduje się także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz wybranych dyscyplin sportowych. 

Większość zawodów zostanie rozegrana w najbliższy weekend, w ostatnich konkurencjach sportowcy wystartują 19. maja. Dokładny terminarz znajduje się w regulaminie, dostępnym na stronie www.mcs.wroc.pl – tam też będą na bieżąco umieszczane wyniki rywalizacji. 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wtorek, 25.6.2019 18:00
wtorek, 25.6.2019 13:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele