komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej po raz piąty w Kinie Nowe Horyzonty

piątek, 5.5.2017 08:20 , komentarze: 0 , odsłony: 872
kategorie artykułu:

W dniu 7 maja 2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja prestiżowego wydarzenia EFA Young Audience Award. Po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział Kino Muranów w Warszawie i Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi, które zaprosi młodych widzów do Kina Szkoły Filmowej.

Nagroda Młodej Widowni (EFA Young Audience Award) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodej widowni w wieku 12-14 lat z całej Europy. Odbędzie się równolegle w 37 europejskich miastach. Polskę już po raz piąty reprezentować będzie Wrocław i po raz pierwszy Warszawa i Łódź. Młodzi jurorzy obejrzą i ocenią trzy konkursowe filmy, wybrane przez komisję ekspertów Europejskiej Akademii Filmowej. Tego samego dnia pod wieczór młodzi widzowie wezmą udział w ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy), przekazując swój werdykt na żywo za pośrednictwem wideokonferencji. W programie przewidziane są spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje.

Wśród tegorocznych gości we Wrocławiu będą: aktorka Magdalena Kumorek, reżyser Artur Pilarczyk i Szymon Straburzyński, realizator dźwięku z Centrum Technologii Audiowizualnych.

Nowością w tym roku będzie YAA_CHAT_BOOTH. Młodzi jurorzy z Wrocławia będą mieli okazję w przerwach porozmawiać ze swoimi rówieśnikami z całej Europy za pośrednictwem specjalnej multimedialnej platformy.


TEGOROCZNE NOMINOWANE FILMY:

GOODBYE BERLIN (Niemcy, fabuła)
reżyseria: Fatih Akin 
zwiastun

THE GIRL DOWN LOCH ÄNZI(Szwajcaria, dokument)
reżyseria: Alice Schmid
zwiastun

MY LIFE AS A ZUCCHINI(Szwajcaria/ Francja, animacja)
reżyseria: Claude Barras
dystrybucja w Polsce: Vivarto
zwiastun

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki