komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Najciekawsze fakty o Targach Pracy dla Migrantów 2019 (ZDJĘCIA)

czwartek, 9.5.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 812
kategorie artykułu:

Wrocławskie Targi Pracy dla Migrantów już po raz drugi! Tym razem z prostszą rejestracją i jeszcze bardziej komfortowymi warunkami Job-Speed Dating. 16 renomowanych firm, ponad 900 stanowisk pracy, konsultacje z legalizacji pracy i pobytu, wsparcie doradców zawodowych i tłumacze, a także wartościowe szkolenia - tak się zapowiadają Targi Pracy 2019! 

16 maja od 10:00 do 17:00 w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju można będzie przejść proces rekrutacyjny od A do Z. Fundacja Ukraina, organizator wydarzenia zapowiada usprawnienia i bogactwo ofert pracy.

Wielobranżowe Targi

Wystawcy oferują ponad 900 stanowisk pracy w różnych branżach - budownictwo, usługi, gastronomia, logistyka, IT, finanse, nieruchomości, bankowość inwestycyjna.

Zdradzamy ich ostateczną listę: Merck Business Solutions Europe, Amazon, BP Polska Services, Mary Kay, Hewlett Packard, Poczta Polska, AmRest, GlobalLogic, QIAGEN, BNY Mellon, Raffin Developer, Fresenius Medical Care, COHM - Historyczne Hotele Wrocławia, Parker Hannifin ESSC, Dolby. 

  • Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że udział w Targach cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem wśród pracodawców. Jest to oczywisty znak, że dolnośląski rynek pracy coraz bardziej otwiera się na pracowników z zagranicy. W tym roku zaprosiliśmy 16 wystawców, ale w kolejnych latach planujemy zwiększyć ich liczbę - Tatiana Zernytska, koordynator Targów Pracy dla Migrantów.

Podczas targów będzie okazja nie tylko poznać ich oferty, ale także przeprowadzić wstępne rozmowy kwalifikacyjne, zapytać przedstawicieli firm o tym, jak wygląda praca od kuchni.  W razie potrzeby rozmowy wspierać będzie tłumacz dostępny na wydarzeniu. 

Uspawnione Targi

Pierwsza edycja wydarzenia tak jak każdy debiut była dla nas testem pomysłu. Z dumą można powiedzieć, że cieszyła się dużym powodzeniem wśród grupy docelowej (prawie 500 osób odwiedziło Targi) i pozwoliła na ewaluację.

  • Zrezygnowaliśmy ze skomplikowanej ankiety rejestracyjnej. Każdy chętny do udziału Targach 2019  dla rejestracji ma wejść na naszą stronę internetową i po prostu pobrać darmowy bilet, a 16 maja okazać go w wersji elektronicznej lub papierowej naszym pracownikom na punkcie rejestracji - zdradza Tatiana

Jednocześnie, została poszerzona strefa wystawowa. Teraz stoiska pracowników będą się mieścić w dwóch salach Fundacji Ukraina - konferencyjnej i warsztatowej. Dzięki temu Job-Speed dating będzie przebiegać w bardziej komfortowych warunkach.

Nie tylko spotkanie z pracodawcami

Targi to nie tylko Job-Speed Dating. Na uczestników czeka szereg wydarzeń towarzyszących, które są ich nieodłączną częścią. Organizatorzy podkreślają, że w czasie Targów Pracy można przejść pełen proces rekrutacyjny - uczestnik może skonsultować z prawnikiem legalizację pobytu i pracy, dostosować do standardów polskiego rynku pracy takie dokumenty aplikacyjne jak CV i list motywacyjny, podnieść kompetencje w czasie warsztatów związanych z poszukiwaniem zatrudnienia na lokalnym rynku pracy oraz rozwojem zawodowym i awansem.

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki