komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Naładujemy telefony komórkowe w autobusach MPK!

czwartek, 13.11.2014 15:18 , komentarze: 0 , odsłony: 2503
kategorie artykułu:

Na wrocławskie ulice wyjechało właśnie pierwsze 10 autobusów, w których zainstalowano gniazda USB, dzięki którym można szybko doładować baterię. 

 To dodatkowe wyposażenie ma zachęcać pasażerów do korzystania z usług miejskiego przewoźnika. Do końca roku ładowarki powinny pojawić się we wszystkich 57 wrocławskich solarisach. Pojazdy wrocławskiego przewoźnika są prawdopodobnie pierwszymi w Polsce, które oferują pasażerom taką usługę w komunikacji miejskiej.

W pojazdach typu solo – czyli krótkich zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej, zaś w solarisach przegubowych – po dwa (jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokościtrzecich drzwi). Każda z ładowarek daje możliwość podpięcia jednocześnie dwóch kabli z wtykiem USB. Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, MPK nie wyklucza opcji doposażenia w ładowarki również innych autobusów. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie będą chętnie z nich korzystać -  tłumaczy Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK.

Przypomnijmy, że producent jest w trakcie dostaw autobusów do Wrocławia. Około 50 sztuk już zostało dostarczonych do MPK.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki