Narkotyki w organizmie, na dowodzie osobistym, w portfelu i w aucie… Dwóch zatrzymanych i finał kontroli drogowej w policyjnym areszcie

czwartek, 1.9.2022 09:47 296 0

Na jednej z wrocławskich ulic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego forda. Nerwowe zachowanie obu podróżujących nim mężczyzn wzbudziło podejrzenia u doświadczonych funkcjonariuszy. Przeczucie ich nie myliło, kierowca wsiadł za „kółko” pod wpływem amfetaminy, a jego pasażer miał w portfelu amfetaminę, której ślady widoczne były również na dowodzie osobistym, którym się wylegitymował. Obaj podróżowali z torbą pełną narkotyków. W sumie policjanci ujawnili blisko 1200 porcji marihuany i 100 porcji amfetaminy.

W trakcie zwykłej kontroli drogowej, jakich dziesiątki każdego dnia przeprowadzają policjanci z wrocławskiej drogówki, mundurowi ujawnili znaczną ilość narkotyków.

Około godziny 12.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego forda. Dwaj mężczyźni, którzy nim podróżowali nie mogli powstrzymać emocji, których powodem nie był bynajmniej stres związany z samą kontrolą.

Nerwowe zachowanie zarówno 25-letniego kierowcy, jak i jego rówieśnika siedzącego na fotelu pasażera wzbudziło podejrzenia u doświadczonych funkcjonariuszy. Przeczucia ich nie myliły. Pasażer wylegitymował się dowodem osobistym ze śladami białej substancji, a w jego portfelu znajdowało się ich źródło – woreczek strunowy z amfetaminą.

Kierowca też miał sporo na sumieniu. Badanie alkomatem nic nie wykazało, ale tester narkotykowy już tak – amfetaminę w organizmie 25-latka. W takim właśnie stanie wsiadł za kierownicę!

Na tym interwencja się nie zakończyła. Na tylnej kanapie leżała torba, a w niej blisko 1200 porcji handlowych marihuany i prawie 100 amfetaminy oraz waga laboratoryjna i pakiet woreczków strunowych.

Podróż ulicami Wrocławia zakończyła się dla obydwóch w policyjnym areszcie. Kierowcy policjanci w związku z kierowaniem autem pod wpływem środków odurzających zatrzymali równiej prawo jazdy.

O losie 25-latków zdecyduje teraz sąd. Grozić im może nawet 10 lat więzienia.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)