komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Nasi sąsiedzi z lasu

poniedziałek, 25.7.2016 12:46 , komentarze: 0 , odsłony: 336
kategorie artykułu:

Dzikie zwierzęta, piękne w naturalnym środowisku, na zdjęciach i filmach od zawsze ciekawiły ludzi. Nie pamiętamy jednak, że w większości to my jesteśmy gośćmi na ich terytorium i powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. W przypadku bezpośredniego kontaktu z dzikim zwierzęciem należy zachować spokój i powoli oddalić się, nie należy podejmować żadnych działań na własną rękę oraz nie wolno dotykać, ani zabierać zwierząt z ich środowiska.

Pora letnia sprzyja wizytom naszych sąsiadów z lasu na terenach miejskich ponieważ mają tutaj łatwiejszy dostęp do pokarmu (śmietniki i kompostowniki). W wyniku takich odwiedzin może dochodzić do zniszczeń na przydomowych posesjach oraz ogródkach działkowych, zniszczeń w uprawach rolnych oraz uszkodzeń np. przez dziki wałów przeciwpowodziowych. Zwierzęta są także częstą przyczyną kolizji drogowych.

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu stworzył Program ograniczania uciążliwości związanych z dzikimi zwierzętami bytującymi na terenie miasta Wrocławia w latach 2016 – 2018. Działania w ramach tego programu polegają m.in. na:

  • prowadzeniu całodobowego pogotowia interwencyjnego ds. dzikich zwierząt oraz zapewnienia dla dzikich zwierząt pochodzących z terenu miasta ośrodka rehabilitacji;
  • zapobieganiu migracji zwierząt w głąb miasta;
  • redukcji liczebności zwierzyny w mieście poprzez odłowy i odstrzał redukcyjny.

Pamiętaj!!!

Nie należy dokarmiać dzikich zwierząt, ani wyrzucać resztek żywności poza kontenery, ponieważ takie zachowania powodują, że przyzwyczajają się one do takich miejsc i będą tam wracać powodując szkody i zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Uwaga!!!

Przypadki bezpośredniego kontaktu z dzikim zwierzęciem zagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu zgłoś do Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 71 770 22 22.

źródło: SM Wrocław

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki