komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Natalia Południak laureatką nagrody Rotary Wratislavia

piątek, 12.5.2017 11:49 , komentarze: 0 , odsłony: 3952
kategorie artykułu:

11 maja 2017 roku w Starym Ratuszu we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Niemiecko–Polskiej Nagrody Rotary Wratislavia pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Laureatką tej nagrody jest Natalia Południak, absolwentka wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Niemiecko-Polska Nagroda Rotary WRATISLAVIA przyznawana jest osobom i instytucjom kultury szczególnie zasłużonym w promowaniu dialogu między Polakami i Niemcami. Przyznawaniem Nagrody zajmuje się Rotary Club Wrocław wspierany rotariańsko przez Komisję Dwustronną Niemcy – Polska. Nagroda ta została ufundowana przez Karla-Wolfganga Eschenburga z Bad Schwartau w Niemczech.

Laureatka Nagrody Głównej otrzyma dodatkowo statuetkę wykonaną przez artystę plastyka Stanisława Wysockiego.

Natalia Południak urodziła się w 1988 roku w Wałbrzychu. Mieszka w Boguszowie-Gorcach. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na kierunku germanistyka. Jest nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach. Jest także współautorką książki pt. „Historia kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach”. Tłumaczyła dokumenty rodziny von Hochbergów z zamku Książ, które znajdują się w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. 

Z zamiłowania ekolog. Pasjonuje się turystyką, fotografią, historią sztuki i historią regionu. Posiada brązową i srebrną odznakę PTTK „Szlakiem Architektury Drewnianej w Polsce”. Pisze reportaże do polskich gazet i artykuły do niemieckiego miesięcznika „Waldenburger Heimatbote”. 

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele