komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

NIE dla ks. bp. Ignacego Deca jako Honorowego Dolnoślązaka

wtorek, 22.9.2020 13:06 , komentarze: 11 , odsłony: 2467
kategorie artykułu:

Posłanka Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, poseł Krzysztofa Mieszkowskiego z Nowoczesnej, prof. Wojciech Browany z Partii Razem, Magdalena Rozwadowska ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Anna Kowalczyk-Derlęga ze Strajku Kobiet oraz Krzysztof Niciejewski z KOD wspólnie wypowiedzieli się przeciwko kandydaturze ks. bp. Ignacego Deca do tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska.

KOD już ponad tydzień prowadzi zbiórkę podpisów pod listem otwartym do Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przeciwko kandydaturze biskupa Deca. Podpisy były zbierane na ulicach miast całego województwa dolnośląskiego.

Nominowany do tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska, ks.bp. Ignacy Dec, jest emerytowanym biskupem świdnickim, który zapomniał, że „...o wartości człowieka świadczy jego zachowanie wobec słabszego, Innego”( J.P II ). Biskup Ignacy Dec mówi o osobach homoseksualnych ”zwyrodniałe istoty” „ i słynie z wielu wypowiedzi raniących i naruszających godność Innych, słabszych”. Uosabia pogardliwy stosunek części Kościoła Katolickiego w Polsce do wszystkich ludzi o innych poglądach niż on sam.

Nominacji ks. bp. Ignacego Deca sprzeciwiają się mieszkanki i mieszkańcy Dolnego Śląska argumentując, że w dzisiejszych, trudnych czasach potrzebujemy promocji osób prawdziwie dobrych i otwartych na drugiego człowieka, bez względu na pochodzenie, kolor skóry wyznanie orientację seksualną, poglądy czy wyznanie.

Uczestnicy konferencji zachęcali również do przesyłania listów bezpośrednio do Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Lista adresów adresów mailowych radnych znajduje się w treści wydarzenia na Fb: NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka.

Treść listu otwartego znajduje się pod linkiem: TUTAJ

 

Wasze komentarze

Chyba się" zasłużył " tylko tym, że postawił sobie kapliczkę...
czwartek, 24.09.2020 07:15 autor: średniowieczny
Czy ktoś homoseksualny to ktoś słabszy???
wtorek, 22.09.2020 19:20 autor:
Ta nominacja to kpina z wartości jakie głosił św Jan...
wtorek, 22.09.2020 15:58 autor: praktykujący katolik
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 26.10.2020 09:24
poniedziałek, 26.10.2020 00:00
czwartek, 22.10.2020 00:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele