komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Nie dojechał skradzionym rowerem do lombardu, bo zauważył go policjant po służbie

poniedziałek, 3.8.2020 10:39 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Mężczyzna odpowiedzialny za co najmniej kilkanaście kradzieży rowerów na terenie miasta wpadł, bo zauważył go funkcjonariusz pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Ołbinie, który w czasie wolnym szedł jedną z ulic. 27-latek jechał skradzionym rowerem prosto do miejscowego lombardu. Policjant podjął interwencję i szybko okazało się, że jednoślad pochodzi z kradzieży, a w punkcie udzielającym pożyczek pod zastaw, mundurowi zabezpieczyli kolejny rower - również skradziony. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. 

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina. Idący tamtędy policjant pionu kryminalnego, w czasie wolnym od służby, zauważył jadącego rowerem mężczyznę. Wyraźnie kierował się on do pobliskiego lombardu. Ponieważ funkcjonariusz podejrzewał, że jednoślad może pochodzić z kradzieży, nie czekał i od razu podjął interwencję. Chwilę później okazało się, że jego przypuszczenia były słuszne, bo rower został skradziony.
27-latek trafił prosto do policyjnego aresztu, a jednoślad zabezpieczono i ujawniono w lombardzie kolejny skradziony rower, który zastawił mężczyzna.
Dalsze czynności w tej sprawie, realizowane wspólnie przez policjantów komisariatu na Ołbinie i Fabrycznej, pozwoliły na udowodnienie podejrzanemu kilkunastu kradzieży rowerów na terenie miasta.
Sprawca zabierał jednoślady pozostawiane w miejscach odosobnionych i nieoświetlonych w porze wieczorowo-nocnej, a także te parkowane na chwilę przez właścicieli pod sklepami - niestety bez zapięcia.
Mężczyzna stanie teraz przed sądem, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Spelujemy do mieszkańców o właściwe zabezpieczanie posiadanego mienia. Stosowanie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa i markowych zabezpieczeń antykradzieżowych, pozowali uniknąć sytuacji stresowych np. w postaci niespodziewanej utraty roweru.

Mundurowi zachęcają też do znakowania rowerów i przystąpienia tym samym do programu prewencyjnego ,,Twój Rower, Twoja Własność’’ prowadzonego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 
Doświadczenia pokazują, że oznakowane jednoślady ze względu na posiadaną w widocznym miejscu naklejkę, wyraźnie są omijane przez przestępców.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 10:18
wtorek, 15.9.2020 09:40
poniedziałek, 14.9.2020 09:04
wtorek, 8.9.2020 14:12
poniedziałek, 31.8.2020 12:02
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele