komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Niech stanie się jasność.... czy wrocławianie pomogą oświetlić ścieżkę biegową wokół toru wyścigów konnych?

środa, 25.9.2019 09:43 , komentarze: 0 , odsłony: 394
kategorie artykułu:

Oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej oraz budowa placu zabaw „Konikowo”, to projekty zgłoszone przez lokalnych liderów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, które intensywnie wspiera Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Zadania, w przypadku wygranej, mają być realizowane na terenie partynickiego kompleksu, który przez 365 dni w roku jest otwarty dla mieszkańców.

"Niech stanie się jasność - oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na WTWK Partynice" to projekt zgłoszony w kategorii – ponadosiedlowe, pod numerem 151. 
Andrzej Doktor ze stowarzyszenia "Zielone Partynice" tak rekomenduje zgłoszony przez siebie projekt: Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych zakończyła się budowa parku linearnego, którego elementem jest ścieżka pieszo-biegowa dostępna dla wszystkich mieszkańców Wrocławia bezpłatnie i przez cały rok. Ścieżka ma długość ok. 3,5 km. Projekt nie objął jednak instalacji oświetlenia, które, jak doskonale wiecie, jest niezbędne do bezpiecznego korzystania ze ścieżki po zmroku, a szczególnie w okresie, gdy dni są krótkie.
Ten fakt skłonił stowarzyszenie Zielone Partynice, które reprezentuję, do podjęcia współpracy z Dyrekcją Toru i zgłoszenia projektu „Niech stanie się jasność” – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach” w ramach WBO."Konikowo - budowa placu zabaw na terenie WTWK Partynice" to projekt zgłoszony w kategorii  - osiedlowe, pod numerem 170. 
Najważniejsze argumenty przemawiające za realizacją inwestycji to fakt, że teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych jest przestrzenią zieloną, otwartą, cichą i bezpieczną. Konikowo to w założeniu projekt łączący zabawę z edukacją, zapewniający bezpieczeństwo i rozwój dzieci dzięki wyposażeniu nawiązującemu do koni i jeździectwa, jak i elementom przystosowanym do korzystania przez dzieci niepełnosprawne.

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 08:15
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
wtorek, 23.6.2020 13:20
niedziela, 21.6.2020 11:15
sobota, 13.6.2020 14:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki