komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Niedziela na Wyspie Słodowej. Przyjdź i skorzystaj z atrakcji!

poniedziałek, 18.7.2016 14:38 , komentarze: 0 , odsłony: 541
kategorie artykułu:

Nie wyjeżdżasz na wakacje? Nic straconego. Dobrze bawić można się także we Wrocławiu,
a już na pewno na Wyspie Słodowej. Na niedzielę, 24 lipca, przygotowaliśmy kolejne atrakcje. W godz. 13.00-19.00 zapraszamy na gry planszowe, japońskie łucznictwo tradycyjne, warsztaty etniczne, konsultacje podróżnicze na temat Wysp Kanaryjskich i Ameryki Środkowej oraz mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wstęp wolny.

„Właściwe strzelanie to właściwe trafianie” – taka dewiza przyświeca osobom uprawiającym kyudo. Tradycyjne łucznictwo japońskie przetrwało w niemal niezmienionej formie od XV i XVI wieku. Na Wyspie Słodowej można będzie przyjrzeć się tej dyscyplinie z bliska, a nawet osobiście spróbować swoich sił we władaniu łukiem. Osobom lubiącym podróże polecamy stanowisko Stowarzyszenia „Gildia Sztuki”, przy którym przez cały dzień będzie można porozmawiać na temat Wysp Kanaryjskich i Ameryki Środkowej. Konsultacje poprzedzi prelekcja podróżnicza. Specjalnie dla miłośników tradycyjnej kultury Polski i innych krajów odbędą się także warsztaty etnograficzne.

Warsztaty plastyczne pt. „Artystyczne zawieszki na drzwi – Dinozaury nie czytały i wyginęły. Przypadek?”, warsztaty lemoniadowe, Dziecięce Biuro Podróży czy zabawy mydlane na Wyspie Słodowej – atrakcje dla całej rodziny przygotuje Biblioteka Plenerowa. Przy stanowisku można będzie też poczytać, korzystając z literatury dla dorosłych i dzieci. Z kolei do nauki śpiewu, rodziców i nie tylko, w ramach akcji społecznej „Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato”, zaprosi Narodowe Forum Muzyki.

Podczas niedzielnego pikniku z pewnością nie zabraknie też zdrowej rodzinnej oraz przyjacielskiej rywalizacji, którą zapewnią gry planszowe. W wypożyczalni prowadzonej przez Stowarzyszenie Druga Runda tradycyjnie znaleźć będzie można zarówno najnowsze tytuły polskich i zagranicznych wydawnictw, jak i sprawdzone planszówki cieszące się niesłabnącą popularnością. Rozgrywki
w warcaby poprowadzą z kolei zawodnicy OKS Sokół. Osoby, które bardziej
od współzawodnictwa cenią sobie współpracę, zachęcamy do skorzystania z atrakcji typu escape room. Tkalnia zagadek to miejsce, z którego wydostać można się tylko wspólnymi siłami, rozwiązując po drodze mnóstwo łamigłówek.

Ze swoją Ruchową Alternatywą Przestrzenną pojawi się Tomasz Żytka. Aktor teatru ARKA
i Teatru Formy wcieli się w rolę klauna, rozbawiając wszystkich do łez.

Ponadto na Wyspie Słodowej będzie można skorzystać z porad specjalistów i dowiedzieć się, jak poprawnie zadbać o słuch, a w wolnej chwili napić się kawy lub zjeść pyszne lody rzemieślnicze.

Udział w pikniku jest BEZPŁATNY.

Więcej informacji o wydarzeniach TUTAJ oraz TUTAJ

W razie niepogody piknik może zostać odwołany. Szczegółowe informacje TUTAJ

Wydarzenia na Wyspie Słodowej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele