komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Nielegalnie udostępniali sygnał z transmisji MŚ w siatkówce

niedziela, 21.9.2014 08:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1879
kategorie artykułu:

Zatrzymani, za pomocą Internetu, udostępniali odpłatnie sygnał z platform cyfrowych, narażając w ten sposób firmy na straty sięgające co najmniej 6 milionów złotych. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń dolnośląskich funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 26 i 31 lat oraz 20-letnia kobieta wspólnie od kilkunastu miesięcy wykorzystując sieć internetową oferowali odpłatnie za pośrednictwem jednej ze stron sygnał programów platform cyfrowych. W sposób nielegalny udostępniali głównie oglądanie meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, a także spotkań piłkarskich Ekstraklasy. 

Grupa oszustów pochodzących z województwa dolnośląskiego i opolskiego nielegalnie retransmitowała płatny sygnał, aby w dalszej kolejności taki przekaz udostępniać innym osobom za opłatą. Podejrzewani założyli specjalne konto bankowe, na które wpływały płatności za dostęp do konkretnych transmisji.

Policjanci zabezpieczyli  sprzęt komputerowy, blisko 30 telefonów komórkowych, kilkanaście kart SIM oraz nośniki pamięci, dyski twarde, tunery satelitarne oraz kwotę 23 tys. zł.  

Straty powstałe w wyniku działalności grupy na szkodę operatorów platform cyfrowych szacuje się na kwotę blisko 6 milionów złotych.

Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. to czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów, a także to, jaki udział miały w tym procederze poszczególne osoby.

Osoby zatrzymane w tej sprawie trafiły do policyjnego aresztu. Będą doprowadzone do prokuratury, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za czyny o które są podejrzewani na mocy Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki