komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Nietrzeźwy i z cofniętymi uprawnieniami zaproponował policjantom łapówkę!

sobota, 9.2.2019 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 877
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego zwrócili uwagę na samochód, który poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci zawsze sprawdzają każdy taki przypadek. Tak było też i tym razem. Po kontroli okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy i ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjantom chciał wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Noc spędził w areszcie i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przeprowadzili wieczorem kontrolę osobowego Volkswagena. Auto poruszało się jedną z ulic podwrocławskiej Długołęki. Było tuż po godz. 18:00. Nie dało się nie zauważyć, że auto jedzie zygzakiem. Policjanci zareagowali natychmiast, dogonili Volkswagena i dali mu wyraźne sygnały do zatrzymania. Już podczas pierwszej rozmowy z kierującym policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Policyjny alkomat wskazał, że 60-latek ma blisko promil alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywanych czynności i sprawdzeń w systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Wiedząc, że nie uniknie odpowiedzialności, kierowca postanowił wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Na taką propozycję, reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna, założyli mężczyźnie kajdanki i przewieźli prosto na komisariat.

Za przestępstwo przekupstwa grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jazda pod wpływem alkoholu jest z kolei zagrożona karą do 2 lat więzienia.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork