Niewidomy 85-latek chodził wzdłuż ściany budynku. Nie mógł odnaleźć drogi do domu

piątek, 11.11.2022 09:27 164 0

Przez kilka godzin niewidomy próbował odnaleźć drogę do domu. Zauważyli go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy natychmiast zainteresowali się losem mężczyzny. Zapewnili mu opiekę i ustalili dokładny adres zamieszkania. Dzięki nim trafił bezpiecznie do swojego domu.

85-letni mieszkaniec jednego z osiedli w dzielnicy Fabryczna jest osobą niewidomą. Przez kilka godzin próbował odnaleźć drogę powrotną do swojego domu. Na szczęście w samą porę zauważyli go jadący radiowozem policjanci. 

Widząc seniora z charakterystyczną białą laską, który chodził wzdłuż ściany jednego z budynków, natychmiast postanowili zatrzymać się i pomóc. Mężczyzna był wyziębiony, więc mundurowi zapewnili mu komfort termiczny w radiowozie. Kiedy 85-latek nabrał sił, a policjanci w międzyczasie ustalili dokładny adres zamieszkania, pomogli mu bezpiecznie wrócić do domu. 

Funkcjonariusze zdecydowanie stanęli na wysokości zadania i wykazali się postawą godną naśladowania. Nie można być obojętnym na cierpienie innych. Jest wiele osób, które ze względu na dotykające ich schorzenia, nie zawsze są w stanie wykonywać czynności, które nam przychodzą z łatwością.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)