Niewidomy stracił orientację i błąkał się po jezdni. Kierowcy byli obojętni!

sobota, 20.10.2018 12:48 1854 0

Policjanci z wrocławskiej drogówki pomogli osobie potrzebującej pomocy i być może zapobiegli tragedii. Niewidomy mężczyzna stracił orientacje w terenie i błąkał się po ruchliwej jezdni na terenie Ołbina. Jadący tamtędy kierowcy z trudem go omijali, ale niestety byli obojętni i nikt nie zastanowił się, jaki jest powód jego zachowania. Widząc tą sytuację, mundurowi od razu zajęli się sprawą i zatrzymali ruch pojazdów. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Po rozmowie oraz ocenie jego stanu zdrowia, funkcjonariusze odprowadzili go bezpiecznie na przystanek tramwajowy, bo o to właśnie ich wcześniej poprosił. Upewniając się, że jest w stanie sobie sam dalej poradzić, pomogli mu wsiąść do odpowiedniego tramwaju i mężczyzna bezpiecznie pojechał do domu.

        Foto. Piaxbay

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując pieszo ulice wrocławskiego Ołbina, zauważyli na jezdni błąkającego się mężczyznę. Zareagowali natychmiast widząc tą sytuację i panujący w rejonie bardzo wzmożony ruch pojazdów.

Bezpieczeństwo mężczyzny było zagrożone i niemal w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Rozpędzone samochody z trudem omijały nieporadnego mężczyznę, a ich gwałtowne hamowanie również było wysoce niebezpieczne. Policjanci od razu wkroczyli z pomocą i szybko zatrzymali ruch pojazdów w obu kierunkach.
 
Jak się okazało, mężczyzna był osobą niewidomą, poruszającą się o lasce. Stracił on orientację w terenie i nie wiedział gdzie jest. 

Funkcjonariusze sprawdzili czy nic mu się nie stało i nie potrzebuje pomocy medycznej. Udzielili też wsparcia i bezpiecznie przeprowadzili na chodnik. Po rozmowie z policjantami, mężczyzna uspokoił się i oznajmił, że czuje się już dobrze. Poprosił też mundurowych o pomoc w dotarciu na przystanek komunikacji miejskiej.  Policjanci bezpiecznie odprowadzili mężczyznę i pomogli mu wsiąść do odpowiedniego tramwaju. Mężczyzna podziękował i oznajmił, że sam sobie już poradzi z dojazdem do domu. Funkcjonariusze upewniając się, że obywatel jest w stanie bezpiecznie wrócić do miejsca zamieszkania, pozostawili go w tramwaju.

Błyskawiczna reakcja policjantów pomogła zapobiec nieszczęściu. 

Policjanci przypominają, że osoby niewidome i słabowidzące, napotykają w życiu codziennym wiele barier. Wyzwania stwarza im otoczenie i niewątpliwie ruchliwe miasto Wrocław. Należy zawsze mieć to na uwadze oraz okazać wrażliwości i tolerancje wobec tych osób, ze względu na ich niepełnosprawność. 

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)