komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Nigel Kennedy będzie bił rekord Guinessa we Wrocławiu

środa, 25.2.2015 13:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1313
kategorie artykułu:

1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinessa we Wrocławiu „niemożliwego” dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy znakomity Hendrix Project.

Thanks Jimi Festival już od 13 lat gromadzi w stolicy Dolnego Śląska tysiące fanów gitary. W zeszłym roku na wrocławskim Rynku pojawiło się ich dokładnie 7 344. W tym roku pomysłodawca imprezy – Leszek Cichoński planuje tę liczbę przebić, zapraszając do Wrocławia m.in. słynnego brytyjskiego skrzypka, w którego rękach skrzypce zabrzmią z mocą najlepiej nagłośnionej elektrycznej gitary!

Nigel Kennedy to artysta zaskakujący i rewolucyjny. Otrzymał znakomite wykształcenie muzyczne, ucząc się gry na skrzypcach u samego Yehudi Menuhina, a następnie w Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W 1980 zadebiutował z orkiestrą Filharmoników Berlińskich, a w 1987 z Filharmonikami Nowojorskimi. Jego płyta z Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy i została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najlepiej sprzedający się utwór muzyki klasycznej wszech czasów.

Nigel Kennedy najpierw pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinessa, a później, w Koncercie Gwiazd w Hali Stulecia, usłyszymy pełne wykonanie Hendrix Project.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
poniedziałek, 7.10.2019 11:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele