Nowa odsłona bajki terapeutycznej dla dzieci z Ukrainy już dostępna [Wideo]

piątek, 26.8.2022 14:21 453 0

Jak sobie poradzę w szkole w obcym kraju? Jak dogadam się z nauczycielami i kolegami? Jak będzie w naszej klasie, kiedy przyjdą do niej nowi uczniowie?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego wrocławscy naukowcy wydali bajkę terapeutyczną, która pomoże ukraińskim i polskim uczniom w adaptacji do nowych szkolnych wyzwań.

Prof. Justyna Ziółkowska z Uniwersytetu SWPS i prof. Dariusz Galasiński z Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny stanęli na czele zespołu, który przygotował kontynuację bajki terapeutycznej „Ola, Borys i nowi przyjaciele”. Bajka terapeutyczna to profesjonalne narzędzie, wspomagające najmłodszych w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Tym razem jej bohaterowie, ukraińskie dzieci, które przyjechały do Polski po agresji Rosji na Ukrainę, idą do polskiej szkoły.

Prof. Dariusz Galasiński mówi: Naszą pierwszą bajkę terapeutyczną skierowaliśmy do dzieci z Ukrainy. Chcieliśmy im pokazać, że nie są same, że są bezpieczne w Polsce. Drugą bajkę kierujemy zarówno do dzieci polskich, jak i do dzieci ukraińskich. Dzieciom polskim chcemy pokazać, jak trudno jest wejść do szkoły, w której wszyscy mówią w obcym języku. Dzieciom ukraińskim chcemy pokazać, że również dzieciom polskim może być trudno. Bajka jest skierowana również do rodziców. Chcielibyśmy, żeby czytali ją razem z dziećmi i rozmawiali.

Bajka terapeutyczna „Ola i Borys idą do szkoły” ujrzała światło dzienne dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu instytucji, szczególnie Instytutu Heweliusza, Rotary International i Urzędu Miasta Wrocławia.

- Bajka jest za darmo, nie można jej sprzedać, można ją tylko komuś dać. Prosimy o kontakt, jeżeli są instytucje, które chciałyby wydrukować kolejne nakłady, prosimy o kontakt – podsumowuje prof. Galasinski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)