komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Nowy rozdział Jazzu nad Odrą

wtorek, 26.3.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 597
kategorie artykułu:

Za nieco ponad miesiąc we Wrocławiu, już po raz 55. rozpocznie się wielkie święto muzyki jazzowej. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego, w tym roku festiwal odbędzie się pod nową nazwą: Santander Jazz nad Odrą Festival.

55. edycja festiwalu będzie nie tylko potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia, które kolejny rok z rzędu otrzymało tytuł najlepszego festiwalu jazzowego w kraju (według czytelników magazynu Jazz Forum), ale przede wszystkim spotkaniem z najciekawszymi obecnie muzykami jazzowymi w Polsce. – Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z Santander Bank Polska ze względu wspólne wartości: wspieranie młodych talentów oraz popularyzację muzyki. Wspólnie dzielimy pasję, która przekłada się na realizację tegorocznej edycji jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych, w którym wyłaniamy Indywidualność Jazzową – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Santander Bank Polska od lat związany jest z kulturą w różnych jej aspektach. Od 2015 r. tworzymy nasz autorski, edukacyjny projekt Santander Orchestra, który łączy polskie talenty muzyczne z wybitnymi artystami z całego świata. Wierzymy, że każdy powinien dostać taką szansę. Występ podczas tegorocznego festiwalu na jednej scenie m.in. z Leszkiem Możdżerem będzie dla młodych muzyków jedną z nich – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Santander Bank Polska.

To już piąta edycja festiwalu pod kuratelą Leszka Możdżera, który co roku dba o stworzenie programu pełnego nie tylko artystów rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej, ale także projektów specjalnych. Wśród zaproszonych muzyków znaleźli się m.in. Jazzmeia Horn, Keyon Harrold, Kandace Springs, Tia Fuller, Sławek Jaskułke z koncertem Komeda Recomposed oraz Kuba Więcek i Adam Bałdych (obaj z premierowym materiałem) – Każdego roku dostajemy masę ofert i przyglądamy im się z wielką uwagą, ale tegoroczny program składa się z występów artystów, których – wraz z Radą Jazzu wymarzyliśmy sobie nad Odrą – tak o tegorocznym programie mówił na konferencji Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

Po raz kolejny festiwalowi towarzyszyć będzie strefa plenerowa, tym razem w dłuższej odsłonie. Dobrze przyjęty zeszłoroczny piknik jazzowy przed Impartem  otwarty dla większej publiczności  w tym roku będzie funkcjonował przez cały festiwal. Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się także spotkania autorskie: z legendarnym saksofonistą Przemkiem Dyakowskim oraz pisarzem i przybranym synem Krzysztofa Komedy – Tomaszem Lachem oraz wystawy plakatów jazzowych oraz pierwszej edycji konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza.

Bilety do nabycia na stronie www.jazznadodra.plwww.strefakultury.plwww.eventim.pl, w kasie Impartu (Mazowiecka 17) w godz.14:00-18:00, kasie Barbary (Świdnicka 8b) w godz. 12:00 do 18:00 oraz w punktach sprzedaży Empik i Media Markt.

Foto: Marcin Jędrzejczak 

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele