komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

O ile mogą zmniejszyć się rachunki dzięki zastosowaniu inteligentnych instalacji smart house?

środa, 12.6.2019 15:40 , odsłony: 257
kategorie artykułu:

Inteligentne domy to nie tylko podniesienie naszego komfortu życia. Dzięki zaawansowanej technologii, którą wykorzystują, pozwalają na racjonalne wykorzystanie energii potrzebnej do utrzymania naszego domu. Każde urządzenie, które jest podłączone do sieci energetycznej, można wykorzystać w systemie domu smart i dzięki temu ograniczyć zużycie kolejnych kilowatogodzin.

Co to jest dom inteligentny?

Budynek, w którym jeden system służy do zarządzania wieloma instalacjami, nazywamy inteligentnym. Dzięki podłączeniu do kontrolera oświetlenia, ogrzewania, rolet okiennych, bramy wjazdowej oraz czujek alarmowych i zalania, zyskujemy nie tylko kontrolę nad całością funkcji w domu, ale i informacje na bieżąco, co się dzieje w nim podczas naszej nieobecności. Sterować i zmieniać ustawienia możemy z dowolnego miejsca, pod warunkiem posiadania dostępu do internetu. Za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym mamy całe centrum dowodzenia zawsze w zasięgu ręki. Jak możemy to wykorzystać, podpowie artykuł: „Inteligentne sterowanie domem - garść faktów i ciekawostek”.

Z czego się składa instalacja smart house?

Podstawą każdej instalacji domu inteligentnego jest jednostka kontrolująca. Dzięki niej możemy wpływać na ustawienia i pracę poszczególnych elementów systemu. W przypadku zdalnie sterowanych urządzeń, kontroler nadzoruje pracę nadajników i odbiorników w całym domu. Zbiera dane z czujek i sond o temperaturze panującej w domu i na zewnątrz oraz ilości światła, reagując na zmierzch i natychmiast ostrzega właściciela o zalaniu mieszkania. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowaną posiadamy instalację. Możemy nawet kontrolować temperaturę poszczególnych pomieszczeń oraz zadbać o to, by na określony czas rolety okienne odsłaniały dostęp słońca do kwiatów. Dodatkowo, dla zapewnienia większego bezpieczeństwa istnieje system, który symuluje naszą obecność w domu. Takie rozwiązanie z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy często opuszczają dom i pozostawiają go bez opieki na kilka, kilkanaście dni. Sterowanie wentylacją, klimatyzacją, systemem przeciwpożarowym lub kontroli dostępu to tylko niektóre z funkcji, którymi możemy zarządzać, mając do dyspozycji odpowiednio skonfigurowany, inteligentny dom. Pełną ofertę produktów znajdziemy w zakładce inteligentny dom - zamel.com.

Jak zaoszczędzić dzięki instalacji smart house?

Oszczędności są bardzo wyraźne. Przede wszystkim, mając system inteligentnego oświetlenia, montujemy do niego światła LED, które zużywają wielokrotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Aby jednak zużycie jeszcze bardziej ograniczyć, możemy przyciemnić światła. Zapalają się one tylko wtedy, kiedy przechodzimy w pobliżu, w pozostałym okresie pozostając nieaktywne. System otwierania i zamykania rolet pozwala na wpuszczenie w okresie zimowym światła słonecznego do wnętrza domu, co znacznie ogranicza aktywność domowej instalacji grzewczej. Ponadto ogrzewanie możemy ustawić w taki sposób, aby w czasie naszej nieobecności w domu pracowało minimalnie, a ogrzało dom dopiero na nasz powrót. Dziennie takie oszczędności są na poziomie kilku, kilkunastu złotych, jednak w skali roku dają już poważne kwoty, które pozostają nam w kieszeni.

Dzięki zwiększającej się popularności systemy smart dom są coraz bardziej dostępne i tańsze. Korzystanie z nich jest komfortowe i pozwala na znaczną oszczędność czasu potrzebnego do manualnej kontroli domowych urządzeń. Ponadto warto zauważyć, że przynoszą one duże oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a co za tym idzie, pewna część pieniędzy przeznaczanych na prąd i ogrzewanie pozostaje w naszej kieszeni.

 
dzisiaj, 4 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele