O przyszłości edukacji i kompetencjach w szkole na bezpłatnym spotkaniu we Wrocławiu

poniedziałek, 23.5.2022 11:01 1010 0

27 maja 2022 roku we Wrocławiu, pod hasłem „Kompetencje – jak to zrobić?”, odbędzie się spotkanie poświęcone rozwojowi kompetencji w szkole! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Spotkanie organizowane jest w ramach wrocławskiej inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”, która stawia sobie za cel wprowadzenie na stałe pozytywnej zmiany w szkole.

Bezpłatne warsztaty, webinary, spotkania dla nauczycieli, nauczycielek i praktyków edukacji, prace ekspertów i seria materiałów mających wspierać edukację w polskich szkołach. To tylko niektóre z efektów działań realizowanych w ramach wrocławskiej inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”. Jest ona realizowana przez Wrocławski Park Technologiczny i Fundację Pro Mathematica. Ma charakter ogólnopolski, ale jej serce jest właśnie we Wrocławiu! – Jesteśmy przekonani o tym, że przyszłość trzeba zaprojektować, dlatego pracujemy nad zmianą polskiej edukacji. Chcemy, by była ona procesem kształcenia młodych ludzi w szkole otwartej na kreatywność, dającej im wszechstronne kompetencje, które będą mogli elastycznie wykorzystać w przyszłości – wyjaśnia Maciej Potocki, Prezes WPT.

W ramach projektu działają eksperci zajmujący się kompetencjami w szkole oraz zmianą podstawy programowej. Budują m.in. bazę wiedzy, w której znajdują się materiały wideo, artykuły i praktyczne infografiki. Wszystkie dostępne są na www.projektujemyprzyszlosc.pl.

Bezpłatne warsztaty we Wrocławiu

Wrocławscy nauczyciele, dyrektorzy szkół, praktycy edukacji, rodzice i młodzież szkolna mogą aktywnie włączać się w projekt między innymi poprzez udział w warsztatach i spotkaniach organizowanych we Wrocławskim Parku Technologicznym. Kolejne spotkanie poświęcone rozwojowi kompetencji uczniów, tym razem pod hasłem „Kompetencje – jak to zrobić?”, odbędzie się 27 maja 2022 roku o godzinie 17:00 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

- Nasze spotkanie poświęcimy na rozmowę o dobrych praktykach, którymi podzielą się z nami nauczyciele i dyrektorzy szkół m.in. z Dolnego Śląska. Spotkanie poprowadzą eksperci wchodzący w skład grupy „Szkoła kompetencji”, która w ramach projektu opracowuje m.in. serię multimodalnych materiałów, które w praktyczny sposób można wykorzystać w szkole – opowiada Agnieszka Pałys, Prezes Fundacji Pro Mathematica.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej w budynku DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 9. Spotkanie potrwa około 3 godzin. Każda z osób biorących udział w spotkaniu, otrzyma pakiet materiałów informacyjnych i zaświadczenie o udziale w wydarzeniu. Jego program wygląda następująco:

  •          16:45 – kawa lub herbata na dobry początek
    17:00 – Kompetencje – jak to robić?

    Rozmowa o doświadczeniach polskich nauczycieli i dyrektorów szkół w obszarze kompetencji – dobre codzienne praktyki edukacyjne, kluczowe działania wzmacniające kulturę pracy w placówkach oświatowych.
    Prowadzący: Oktawia Gorzeńska, Artur Krawczyk, Jędrzej Witkowski
  •          17:30 – sesja inspiracyjna „O tym, jak rozwijać kompetencje w praktyce szkolnej”
    Goście specjalni:

o    Jadwiga Zarzeczna-Rosół, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie

o    Monika Rogalińska, nauczyciel matematyki, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie

o    Agnieszka Ogiegło, wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku, Superbelfer, Ambasador eTwinning

  •          18:30 – przerwa
  •          18:45 – Czy przyszłość da się zaprojektować?
    Rozmowa z Maciejem Potockim, Prezesem Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz uczestniczkami i uczestnikami spotkania.
    Prowadzenie: Oktawia Gorzeńska i Artur Krawczyk
  •          19:30 – podsumowanie spotkania 

 

Rejestracja na spotkanie możliwa jest na stronie www.projektujemyprzyszlosc.pl.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)