O szczepieniach przy kolędzie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

piątek, 14.12.2018 14:44 1797 0

Tradycyjnemu koncertowi kolęd dla pacjentek Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w tym roku towarzyszy szczególne wydarzenie. Tuż przed nim w siedzibie Kliniki odbędzie się konferencja „Szczepienia jako problem interdyscyplinarny”, podkreślająca rolę i wagę szczepień u osób każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem noworodków i kobiet w ciąży.
 
Konferencja rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 12:00 w sali wykładowej Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Chałubińskiego 3. Wśród prelegentów, jak również członków komitetu naukowego, znaleźli się kierownik Lliniki prof. Lidia Hirnle oraz specjalizujący się w tematyce szczepień prof. Leszek Szenborn.
 
Szczegółowy program konferencji:

Znaczenie szczepień ochronnych  u noworodków urodzonych przedwcześnie. Dr Małgorzata Czyżewska, dr Marta Berghausen – Mazur
Szczepienia dorosłych oraz strategia kokonu w zapobieganiu chorób zakaźnych w populacji. dr hab. Leszek Szenborn, prof. nadzw
Szczepienia w ciąży i laktacji – lek. Mateusz Strózik, dr hab. Lidia Hirnle, prof. nadzw.
Szczepienia u dorosłych – dr Iwona Pirogowicz

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w ostatnim czasie w sposób szczególny zaangażował się w promowanie idei szczepień poprzez przyjęcie przez Senat uczelni uchwały popierającej obowiązkowy kalendarz szczepień i zobowiązującej pracowników do prezentowania na zajęciach opinii zgodnych z wiedzą medyczną. - Bezpieczeństwo i zdrowie Polaków jest dla nas niepodważalnym priorytetem. Jako środowisko medyczne, bazujące na wynikach badań, nie możemy pozostać bezczynni wobec urągającej faktom ekspansji pseudonaukowych opinii, których szkodliwość najlepiej obrazuje spadek liczby zaszczepionych w Polsce dzieci – podkreśla rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek. - Obowiązek szczepień jest, potwierdzonym wynikami badań naukowych, dobrem społecznym. Tolerowanie i dopuszczanie do dyskusji pseudonaukowych teorii przynosi realne szkody dla zdrowia i życia Polaków. Wszystkim pracownikom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przypominam, że nie ma na to miejsca na naszej uczelni.

 
Tuż po konferencji, o godzinie 14:30 rozpocznie się koncert świąteczny organizowany z myślą o pacjentkach Kliniki Ginekologii i Położnictwa i ich najbliższych we współpracy z koordynatorami akcji „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.
 
Dla pacjentek USK zagra Kwartet NFM Orkiestry Salonowej w składzie:
 
Marcin Danilewski – 1 skrzypce
Jowita Kłopocka – 2 skrzypce
Marlena Grodzicka - Myślak – altówka
Jacek Sosna – kontrabas
 
Gościem specjalnym koncertu, prowadzonego przez Jacka Sosnę, będzie Alicja Janosz, która pojawi się wraz z dziećmi z klasy nauki śpiewu.
 
Wydarzeniu patronują Wrocławska Rada Kobiet, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek oraz Dyrektor Narodowego Forum Muzyki prof. Andrzej Kosendiak.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)