komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Od dziś Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostępne także online!

czwartek, 15.10.2020 12:59 , komentarze: 0 , odsłony: 369
kategorie artykułu:

Historyczna chwila! Po 15 latach działania programu NHEF, w aktualnym roku szkolnym 2020/21 ruszamy z projekcjami filmów również w wersji online. Nowa formuła powstała, by zapewnić komfortowe i bezpieczne korzystanie z oferty edukacji filmowej. Wierzymy także, że będzie szansą dla uczniów z mniejszych miejscowości, którzy wcześniej nie mieli możliwości oglądania filmów w kinie, do uczestnictwa w programie.
NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, prelekcje, omówienie filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania.

Oferujemy cykle dla każdego poziomu nauczania, a w każdym z nich po 4 filmy. 
Przygotowaliśmy: 

  • dla przedszkoli – 2 cykle
  • dla klas I-III – 3 cykle
  • dla klas IV-VI – 3 cykle
  • dla klas VII-VIII – 1 cykl
  • dla szkół ponadpodstawowych – 1 cykl

Do programu NHEF online nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy w każdej chwili, sami też decydują o terminie pokazu. Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną i obostrzenia i chcemy, żeby edukacja filmowa była realizowana w najbardziej bezpiecznych warunkach. Filmy z programu można wygodnie obejrzeć online w domu i omówić wspólnie z nauczycielem w trakcie lekcji online.

Widzów niedawno zakończonego festiwalu Kino Dzieci z pewnością ucieszy możliwość obejrzenia najlepszych tytułów także w programie NHEF. Zobaczymy m.in. „Szczęściarę” w reż. Johna Sheedy (nagroda Jury Konkursu Głównego), „Binti” w reżyserii Frederiki Migom (nagroda Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych) oraz najnowsze odsłony cykli o młodych detektywach: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” reż. Moa Gammel i „Operacja Mumia” reż. Grethe Boe-Waal.

Online zobaczymy ulubione przez widzów filmy m.in: polską serię „Basia” reż. Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski i Marcin Wasilewski, „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” reż. Ali Samadi Ahadi, „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” reż. Rasmus A. Sivertsen, „Old Boys” reż. Toby MacDonald, „Bergman – Rok z życia” reż. Jane Magnusson.

Cena za pojedynczy dostęp wynosi 8 zł dla osoby. Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min. 

Ponadto, do każdego filmu przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne, z którymi mogą zapoznać się również opiekunowie. 
Zapisy przez formularz na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie
Szczegóły dotyczące online NHEF: https://nhef.pl/nhef-online

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 14:10
czwartek, 19.11.2020 13:25
piątek, 13.11.2020 12:06
wtorek, 10.11.2020 14:53
wtorek, 10.11.2020 11:59
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki