komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Oddali hołd podkom. Mariuszowi Koziarskiemu

wtorek, 7.7.2020 09:21 , komentarze: 0 , odsłony: 457
kategorie artykułu:

Dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu mł. insp. Wojciech Żmija w imieniu swoim oraz podległych mu funkcjonariuszy oddał honor podkom. Mariuszowi Koziarskiemu, który zginął na służbie, podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Oddając hołd poległemu policjantowi, jego koledzy, z którymi wspólnie służył, dali wyraz temu, że wciąż pamiętają i pamiętać będą o Tym, który do końca wypełnił słowa roty wypowiadanej podczas ślubowania. Oddał własne życie, aby inni mogli je zachować. #NiebieskiHonor

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu, z ich dowódcą mł. insp. Wojciechem Żmiją na czele, oddali hołd poległemu na służbie podkom. Mariuszowi Koziarskiemu, który stracił życie podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Podkomisarz Mariusz Koziarski służył w Policji od 2003 roku. Przez 8 lat był funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu (obecnie SPKP). Realizował  zadania wobec szczególnie niebezpiecznych przestępców, wszędzie tam, gdzie potrzebne były doświadczenie i profesjonalizm. Niestety w nocy z drugiego na trzeciego grudnia 2017 r., podczas kolejnej akcji, zapłacił najwyższą cenę, gdy śmiertelnie ranił go bandyta próbujący okraść bankomat. Śmierć „Koziego”, jak nazywali go koledzy z pododdziału, była tragedią dla całej Polskiej Policji. Formacja straciła doświadczonego policjanta, pełnego pasji i zaangażowania.

Jednak są gesty, które znaczą więcej niż słowa. Oddając hołd koledze, który poległ podczas wykonywania czynności służbowych, wrocławscy kontrterroryści dali wyraz szacunku i wdzięczności dla Tego, który  (…) wziął na siebie kule, aby inni mogli wykonać zadanie. W obliczu postawy niewątpliwie godnej bohatera, jego współtowarzysze będą zawsze pamiętać o „Kozim”, który służąc Polsce, oddał to co miał najcenniejsze – własne życie.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele