Policjantka drogówki zatrzymała w czasie wolnym od służby kierującego będącego pod wpływem narkotyków

środa, 26.1.2022 10:41 622 2

Będąca w czasie wolnym od służby policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zauważyła kierowcę Nissana bez tablic rejestracyjnych i z widocznymi uszkodzeniami, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na szczęście udało jej się w samą porę zatrzymać 28-latka i powiadomić kolegów będących w służbie. Agresywny mężczyzna został przebadany narkotestem, który potwierdził, iż kierował pod wpływem środków odurzających. W jego aucie funkcjonariuszka ujawniła dodatkowo ponad 220 porcji handlowych kokainy. Usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw.

28-letni mężczyzna jadący osobowym nissanem nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Dodatkowo stan techniczny pojazdu i brak tablic rejestracyjnych zwracał na siebie uwagę innych. Nie miał pojęcia, że w samochodzie, który jedzie za nim, znajduje się policjantka bacznie obserwująca jego podejrzane zachowanie. Sierżant Paulina Gołębiewska, która jest funkcjonariuszką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, nie pozostała obojętna na tę sytuację. Wjechała przed kierującego nissanem, chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, ale mężczyzna gwałtownie ominął jej auto i odjechał dalej przed siebie. Po przejechaniu kilkuset metrów ostatecznie zjechał na podwórze znajdującego się przy ulicy domu wielorodzinnego. Wtedy sierżant Gołębiewska wraz z pasażerem, z którym podróżowała, zatrzymała mężczyznę i niezwłocznie powiadomiła o tym fakcie oficera dyżurującego pod numerem alarmowym.

Ponieważ mężczyzna była bardzo pobudzony i agresywny policjantka zastosowała wobec niego chwyty obezwładniające, które uniemożliwiły mu oddalenie się z miejsca zatrzymania.

Kiedy na miejsce zatrzymania przybył będący w służbie patrol ruchu drogowego i zbadano stan tego nieodpowiedzialnego kierowcy, okazało się, że miał on w swoim organizmie środki odurzające. Ponadto podczas sprawdzenia auta 28-latka wyszło na jaw, że było tam ponad 220 porcji handlowych kokainy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
podatnik
czwartek, 01.01.1970 01:00
Jak do pierdla to za jego własną kasę, dlaczego ma żyć z moich podatków?
podatnik piątek, 28.01.2022 06:49
Jak do pierdla to za jego własną kasę, dlaczego ma żyć z moich podatków?
czwartek, 27.01.2022 15:41
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!