komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Opinie o Fortissio: Czy to oszustwo? Czy spełnia normy KNF? Recenzja!

piątek, 11.9.2020 10:00 , odsłony: 3565
kategorie artykułu:

Zanim rozpoczniesz współpracę z brokerem, upewnij się, że masz do czynienia z bezpieczną firmą. Oszuści często podszywają się pod regulowane podmioty i wykorzystują naiwność początkujących traderów. Fortissio to jeden z najpopularniejszych brokerów na rynku. Postanowiliśmy przeanalizować jego ofertę. Okazuje się, że firma spełnia wymogi KNF i świadczy rzetelne usługi finansowe dla użytkowników platformy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą recenzją.

Czy Fortissio to bezpieczny broker?

Fortissio należy do greckiej firmy VIE FINANCE A.E.P.E.Y. S.A. Spółka działa zgodnie z Dyrektywą MiFID i przyczynia się do zwiększania przejrzystości finansowej w zakresie usług inwestycyjnych. Fortissio zapewnia skuteczną ochronę konsumentów i zharmonizowane środowisko regulacyjne.

Firma zobowiązała się do ujawniania wszelkich informacji na temat kapitału oraz ryzyka. Spółka świadczy swoje usługi zgodnie z najwyższymi standardami finansowymi i promuje dyscyplinę rynkową. Z oferty brokera korzystają klienci z Polski, Czech, Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Firma działa zgodnie z prawem i podlega właściwym organom nadzoru w poszczególnych krajach.

Fortissio jest członkiem Funduszu Kompensacyjnego Inwestorów. Każdy inwestor, który współpracuje z brokerem, może ubiegać się o odszkodowanie w wypadku niespełnienia warunków umowy. Interesy wszystkim klientów detalicznych są zabezpieczone, nawet jeśli firma stanie się niewypłacalna. Fortissio przestrzega wymogów finansowych i najlepszych praktyk biznesowych.

Obsługa klienta

Każdy inwestor zainteresowany współpracą z Fortissio, może skorzystać z formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie lub zadzwonić do Działu Obsługi Klienta. Na stronie brokera znajdziesz adresy mailowe do poszczególnych działów. Zespół Fortissio zatrudnia wykwalifikowany zespół doradców, którzy świadczą szybką, profesjonalną pomoc i z chęcią odpowiadają na wszystkie pytania.

Depozyty i wypłaty z konta

Platformę Fortissio zabezpieczono dzięki szyfrowaniu SSL. Wszystkie poufne dane klienta (numer karty kredytowej, hasła itd.) trafiają do bezpiecznego środowiska. Broker nie pobiera opłat za wpłaty na konto.

Minimalny depozyt wynosi 200 euro. Możesz skorzystać z tradycyjnego przelewu, karty kredytowej, debetowej lub usługi Skrill, Neteller, ecoPayz, Klarna. Dzięki systemowi 3D Secure, twoje środki są zabezpieczone i nikt nieuprawniony nie ma dostępu do twojej karty płatniczej. Zaraz po tym, jak pieniądze wpłyną na twoje konto, możesz otworzyć pierwsze pozycje.

Fortissio przetwarza zlecenia wypłaty w ciągu 24 godzin. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i wybierzesz opcję “Wypłata”. Możesz również wypełnić wniosek zamieszczony na stronie brokera. Pamiętaj, że środki wracają do ciebie tą samą drogą, co wcześniejsza wpłata.

Platforma inwestycyjna

Traderzy z całego świata szukają potężnego, elastycznego narzędzia, które sprosta ich złożonym potrzebom. Fortissio oferuje jedno z najlepszych rozwiązań. Zaczynasz przygodę z rynkiem inwestycyjnym? Fortissio gwarantuje profesjonalne wsparcie z poziomu platformy.

Broker zapewnia intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Z platformy chętnie korzystają również zaawansowani traderzy. Broker zapewnia pełen dostęp do szerokich klas aktywów. Dzięki kontraktom CFD i wysokiej dźwigni twoje szanse na atrakcyjne zyski rosną.

PROfit to wygodne i nowoczesne rozwiązanie. Nie musisz pobierać oprogramowania ani go aktualizować - dostęp do internetu i komputera to wszystko, czego potrzebujesz. Codziennie otrzymujesz bieżące wiadomości rynkowe, wykresy i analizy.

Mobile PROfit to opcja dla osób, które korzystają z urządzeń mobilnych. Użytkownicy doceniają przyjazny interfejs i wygodne narzędzia. Aplikacja dostarcza bieżących informacji, wykresów i analiz. Możesz szybko edytować pozycje, sprawdzać kursy, a nawet testować różne strategie inwestycyjne.

Nowoczesne narzędzia inwestycyjne

Każdy inwestor potrzebuje dostępu do nowoczesnych narzędzi inwestycyjnych. Autochartist to jedno najskuteczniejszych rozwiązań, które pomaga w uzyskaniu danych z różnych rynków. Zaoszczędzisz czas i opracujesz skuteczne strategie handlowe. Dzięki Autochartist możesz liczyć na:

 • Szczegółowe analizy zmienności (pokazujące najlepsze poziomy wyjścia oraz okresy niestabilności rynku).
 • Filtry prawdopodobieństwa (wyszukują wartościowe wydarzenia rynkowe i odnoszą je do poprzednich wzorców).
 • Codzienne raporty rynkowe (ważne aktualizacje i zmiany na rynkach).
 • Zautomatyzowaną analizę techniczną (obejmującą prognozy cen, analizy wzorów wykresów, poziomy linii wsparcia i oporu).

Wykresy i wiadomości rynkowe to podstawowe narzędzia każdego tradera. Aktualne informacje o parach walutowych, towarach, akcjach i indeksach pomagają w podejmowaniu najlepszych decyzji handlowych. Inwestorzy współpracujący z Fortissio codziennie rano otrzymują wiadomość SMS z bieżącym kalendarzem gospodarczym.

Nie traktuj wiadomości i alertów jako bezpośrednich porad inwestycyjnych. Treści mają charakter informacyjny i nie podlegają weryfikacji przez zespół Fortissio.

Produkty

Fortissio daje dostęp do największego na świecie rynku walutowego. Forex to miejsce, gdzie każdego dnia traderzy sprzedają i kupują waluty o wartości ponad 5 bilionów dolarów. Chcesz uzyskać dostęp do tej przestrzeni? Handluj z platformą Fortissio! Dzięki kontraktom CFD zyskasz na najpopularniejszych walutach (dolar amerykański, jen, euro, frank szwajcarski).

Chcesz spróbować swoich sił na rynkach akcji? Dzięki Fortissio możesz zostać właścicielem największych światowych spółek (m.in. Amazon, Apple, eBay, Google). Dzięki kontraktom CFD nie musisz przejmować się licznymi regulacjami. Inwestujesz w oczekiwanie, że cena danej akcji wzrośnie lub zmaleje. Nie zostajesz właścicielem rzeczywistych akcji.

Surowce to ciekawa alternatywa, jeśli pozostałe rynki są niestabilne. To jeden ze sposobów, który zabezpiecza twój kapitał przed stratami. Fortissio umożliwia inwestycje w metale szlachetne, towary rolne i naturalne zasoby energetyczne. Inwestorzy osiągają największe zyski na rynku ropy naftowej, złota, srebra, miedzi i platyny. Spośród towarów rolnych traderzy chętnie wybierają cukier, kawę i bawełnę.

Indeksy to grupy akcji, które odzwierciedlają wartości określonych sektorów i rynków. W tym przypadku handel bezpośredni nie wchodzi w grę (nie masz do czynienia z rzeczywistymi produktami). Zamiast tego skorzystaj z instrumentów pochodnych (kontrakty terminowe lub CFD).

Kolejna opcja to fundusze ETF. Dzięki nim inwestorzy mają dostęp do sektora rynkowego z elastycznością podobną do handlu pojedynczymi kontraktami CFD. Fundusze gwarantują zwiększoną ekspozycję na koszyk bazowych akcji i obligacji.

Kontrakty CFD

Zastanawiasz się czy kontrakty CFD są dla ciebie? Przygotuj się na wysoki potencjał zysków przy proporcjonalnym poziomie ryzyka. Wahania ceny instrumentu i wysoka dźwignia sprawiają, że kontrakty CFD nie są dla początkujących traderów.

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie w kontrakty CFD, zwróć uwagę na kilka kwestii:

 • Kontrakty CFD to umowa, która przewiduje zmianę różnicy wartości określonego instrumentu w danym okresie obowiązywania.
 • Inwestor CFD nigdy nie staje się właścicielem aktywów lub instrumentów. Czerpiesz korzyści, jeśli cena danego instrumentu zmieni się w pożądanym przez ciebie kierunku.
 • Kontrakt CFD to produkt pochodny, a jego cena opiera się na instrumencie bazowym.
 • Każdy trader, który decyduje się na inwestycje w kontrakty, powinien zdobyć odpowiednią wiedzę i doświadczenie.
 • Kwestionariusz adekwatności na stronie Fortissio pomoże ci ustalić, czy jesteś gotów na inwestycje w CFD.
 • Kontrakty CFD służą do handlu na różnych rynkach finansowych (waluty, akcje, surowce, indeksy lub np. obligacje). Jednostką obrotu jest sam kontrakt CFD.
 • Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami wszystkich produktów. To pomoże ci lepiej zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem w CFD.
 • Zalecamy inwestowanie środków, których utrata nie spowoduje poważnych konsekwencji finansowych.
 • Zrezygnuj z szukania nowych okazji. Zarządzaj istniejącymi transakcjami - dzięki temu unikniesz dużych strat finansowych.
 • W przypadku każdej nowej pozycji zapoznaj się z ryzykiem, na jakie się decydujesz.
 • Przed rozpoczęciem handlu zapoznaj się z funkcjonowaniem platformy Fortissio.
 • Niektóre instrumenty CFD posiadają daty wygaśnięcia (adekwatne do dat instrumentów finansowych).
 • Każdy inwestor powinien zapewnić depozyt zabezpieczający, aby pokryć ewentualne, przyszłe straty.
 • W przypadku inwestycji online, inwestor powinien przygotować się na utratę kapitału. Wtedy następuje likwidacja pozycji.

Konta detaliczne i profesjonalne

Fortissio przygotował konta dostosowane do potrzeb różnych traderów. Każdy nowy użytkownik platformy może korzystać z bezpiecznego środowiska demo. Nawet 8 chronionych transakcji pozwala przetestować funkcje platformy i ulepszyć strategię inwestycyjną. Broker oferuje 6 kont detalicznych. Rachunek Basic gwarantuje dostęp do darmowego eBooka, treningu, usługi Osobistego Managera Konta, wiadomości POP UP, Trading Insider i Trading Jednego Kliknięcia. Otwarcie kolejnych rachunków zapewnia atrakcyjne zniżki cen i opłat roll over. Klienci detaliczni otrzymują również dostęp do nowoczesnego narzędzia Autochartist.

Konto profesjonalne to opcja dla osób, które chcą korzystać z wyższej dźwigni oraz 0% margin close-out. Jeśli posiadasz wiedzę i doświadczenie związane z inwestowaniem, ta opcja jest dla ciebie. Jesteś zdolny do podejmowania własnych decyzji inwestycyjnych i masz świadomość ryzyka? Aplikuj za pośrednictwem platformy lub wypełnij formularz na stronie internetowej Fortissio. Pamiętaj, że każdy klient profesjonalny rezygnuje z części zabezpieczeń (m.in. prawa do odszkodowania i złożenia reklamacji). Powinieneś również spełnić minimum dwa z poniższych wymagań:

 • Transakcje o znacznej wartości przeprowadzane minimum 10 razy na kwartał w ciągu ostatniego roku.
 • Portfel instrumentów finansowych o wartości przekraczającej 500 000 euro.
 • Minimum 1 rok doświadczenia zawodowego w sektorze finansowym (na stanowisku, które wymaga znajomości usług i przewidywanych transakcji).

Zachęcamy cię do założenia darmowego konta na platformie Fortissio. Broker oferuje skuteczną platformę i narzędzia, które pomogą ci ulepszyć twoją strategię i pomnażać zyski. Opinie w internecie potwierdzają nasze wnioski. Negatywne recenzje, na jakie natrafiliśmy są prawdopodobnie wynikiem działań nieuczciwej konkurencji.

 
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele