„Opowieści z osiedli” – sezon 2. Sąsiedzka, serialowa superprodukcja powraca!

środa, 20.10.2021 14:57 143 0

Najjaśniejsza gwiazda polskiego przewodnictwa wraca na filmowy szlak! Strefa Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy zaprasza wraz z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim  na drugi sezon serialu „Opowieści z osiedli”. Emisja pierwszego odcinka już w sobotę 23 października o godzinie 11:00.

Podczas drugiego sezonu serialu, mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia poznają same najciekawsze historie, najbardziej zielone zakątki, najsłynniejsze postaci, miejsca nieznane i wyjątkowe – sekrety wrocławskich osiedli bez wychodzenia z domu. 

Tym razem Szymon Maraszewski zabiera widzów w podróż po osiedlach: Gajowice, Huby oraz Różanka, a na deser czeka odcinek specjalny - wizyta wśród wyjątkowych zielonych zakątkach, każdego z tychże osiedli.  Filmowe opracowanie tras spacerowych przygotowanych przez przewodnika pozwoli  poznać lokalne smaczki i historie, które zostały wyselekcjonowane specjalnie na tę okazję. 

Uwielbiany przez wrocławian i wrocławianki, przewodnik, Szymon Maraszewski, wystąpi w głównej (i jedynej) roli w kontynuacji osiedlowej sagi, która publikowana  będzie co sobotę o godzinie 11:00, począwszy do 23 października. Emisja odbywać będzie się  na profilu Sąsiadujemy na Facebooku oraz kanale Youtube Strefy Kultury Wrocław.  

Harmonogram emisji odcinków:

  • odcinek 1: Z Okno na Gajowice  - emisja 23 października , godz. 11:00
  • odcinek 2: Huby nie płaczą   - emisja 30 października, godz. 11:00 
  • odcinek 3: Imię Różanki  - emisja 6 listopada, godz. 11:00  
  • odcinek 4: W pogoni za zielenią  - emisja 13 listopada, godz. 11:00 

Projekt realizowany jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy.  Partnerami projektu są: Miasto Wrocław, Rada osiedla Gajowice, Rada Osiedla Huby, Rada Osiedla Karłowice – Różanka.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)