Ostatni nabór do Mikrograntów rusza już 1 września!

środa, 31.8.2022 13:28 178 0

Jak spędzić jesień w mieście? Najlepiej aktywnie działając z sąsiadami i sąsiadkami z osiedla! Od 1 do 15 września Wrocławski Instytut Kultury i Fundacja Umbrella zapraszają do udziału w trzecim naborze do Mikrograntów. Nadchodzące miesiące to ostatnia w tym roku okazja, by zrealizować swój pomysł na lokalne działanie we Wrocławiu. 

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, w którym każdy wrocławianin i wrocławianka ma szansę na realizację pomysłów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi. 

Co można zrobić z Mikrograntami?

Do trwającego od 1 do 15 września naboru zgłaszać można propozycje inicjatyw, których celem może być integracja, umożliwienie ciekawego spędzenia wolnego czasu w mieście, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju sąsiedzkie warsztaty, wędrówki i wycieczki rowerowe lub piesze, tematyczne spotkania lub inne aktywności skierowane do społeczności lokalnej. Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki tej samej ulicy, podwórka, czy też osiedla! 

Istotnym elementem jesiennego naboru jest czas – od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące! Warto więc od razu przygotować się do dość szybkiego działania. 

Kto może się zgłosić?

Nabór tradycyjnie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Co ważne, w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – wystarczy chcieć działać w jego granicach!  

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który do 15 września (włącznie) dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wybrane przez komisje inicjatywy ogłoszone zostaną 7 października. 

Przygotuj swój pomysł!

Z kolei osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach i szkoleniach dedykowanych każdej ze ścieżek. Spotkanie w dla przedstawicieli organizacji pozarządowych potrwa dwa dni – 5 i 6 września. Webinar ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych zaplanowano na 6 września, a zajęcia dla młodzieży dzień później – 7 września. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella.

 

Przydatne dokumenty

Wszystkie szczegóły, terminy konsultacji oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) można znaleźć na stronach ścieżek: 

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych:

www.instytutkultury.pl/Mikrogranty | kontakt: mikrogranty@instytutkultury.pl

Mikrogranty NGO:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
Kontakt: mikrograntyngo@fundacja-umbrella.org.pl

Mikrogranty młodzieżowe:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
Kontakt:mikrograntymlodziezowe@fundacja-umbrella.org.pl

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)