komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

Otwarcie nowej siedziby inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości [ZDJĘCIA]

wtorek, 22.10.2019 11:04 , komentarze: 1 , odsłony: 2215
kategorie artykułu:

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, 21 października rozpoczyna oficjalną działalność w nowym miejscu.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby inQUBE rozpoczęła się od ceremonii przecięcia wstęgi. A zaproszeni do niej zostali: Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Dyrektor Generalny Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzy Michalak.

- inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości będzie pierwszą tak nowoczesną przestrzenią biznesową w kraju, która zrewolucjonizuje podejście inkubatorów do przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Ustawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, bo jako czołowa uczelnia ekonomiczna w kraju, chcieliśmy sprostać wysokim wymaganiom rynku. Mamy więc ofertę, która wykracza daleko ponad aktualne standardy. To połączenie wynajmu powierzchni z możliwością skorzystania przez naszych najemców, czyli rezydentów z doradztw: księgowego, prawnego, marketingowego, ubezpieczeniowego i finansowego oraz ze szkoleń, warsztatów i konferencji - mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przestrzenie biurowe, salki do spotkań biznesowych, sala konferencyjna i miejsca do pracy w co-worku będą służyły najemcom, ale nie tylko oni będą mogli korzystać z oferty inQUBE. Każdy przedsiębiorca może zostać e-rezydentem, czyli wirtualnym partnerem inkubatora, czerpać z bogatej oferty doradczej i uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych dla startupów i firm MŚP. A będzie w czym wybierać, bo w planach inkubatora są warsztaty, konferencje, sympozja, panele dyskusyjne i wykłady. Prowadzić je będą najlepsi naukowcy, praktycy biznesowi, ale także przedsiębiorcy, ludzie sukcesu i specjaliści różnych dziedzin z kraju i z zagranicy.

- inQUBE skupi prężnie działające firmy i ludzi z pasją. Tu będą rodziły się pomysły i teamy, które stworzą nowe jakość i startupową rzeczywistość. Będziemy proponowali różną tematykę szkoleniową, na różnym poziomie zaawansowania. Jedni będą edukowani przez nas z podstaw zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, a inni będą uczyli się pozycjonowania firmy w internecie, czy budowania nowoczesnych modeli biznesowych. Tak naprawdę, oferta będzie dostosowana do potrzeb i wymagań rezydentów i e-rezydentów. Innymi słowy, nasz edukacyjny garnitur, będzie uszyty na miarę biznesowej rzeczywistości - wyjaśnia dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Rezydenci i e-rezydenci będą mogli korzystać z dwóch niewykluczających się pakietów: wiedza i społeczność. Jeden pozwala na dostęp, jak sama nazwa wskazuje do wiedzy, czyli usług doradczych,  a drugi na udział w merytorycznych i integracyjnych eventach środowiska startupowego. 

Warto dodać, że inQUBE oferuje m.in. 25 nowocześnie wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 salek do spotkań biznesowych, salkę konferencyjną dla 50 osób, recepcję z serwisem, kuchnie i strefy eat&meet foyer dla rezydentów, a nawet strefy relaksu. Najemcy biur i co-worku będą mieli dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. 

W inQUBE, pod adresem ul. Wielka 67 we Wrocławiu będzie można także zarejestrować firmę, korzystać z recepcji i wirtualnego adresu.

Wykonawca inwestycji został wyłoniony w drodze przetargu. Ta sama firma, czyli AKBiK sp. z o.o. na terenie uniwersyteckiego kampusu przebudowała i zmodernizowała już 8-piętrowy budynek dydaktyczny stojący przy skrzyżowaniu ulic: Ślężnej i Kamiennej. Uniwersytet Ekonomiczny pozyskał część środków na tę inwestycję z dotacji Dolnośląskiej Inwestycji Pośredniczącej.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 14:37
poniedziałek, 3.8.2020 11:07
piątek, 31.7.2020 16:15
piątek, 31.7.2020 15:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki