Pacjenci jeszcze poczekają na nowy szpital na Stabłowicach

piątek, 6.2.2015 09:39 6553 0

Najpierw pierwsi pacjenci mieli pojawić się w Nowym Szpitalu Wojewódzkim na przełomie roku 2014/2015. Potem mówiło się o otwarciu szpitala na początku wiosny, czyli w marcu. 

Teraz okazuje się, że pacjenci w szpitalu pojawią się, ale dopiero pod koniec wiosny, czyli w czerwcu.

Otwarcie obiektu opóźnia się ze względu na trwające jeszcze przetargi na sprzęt medyczny. Również wymiana 191 nowo zamontowanych drzwi, które okazały się wadliwe, sprawiła, że prace nadal trwają. CZYTAJ O PROBLEMIE Z DRZWIAMI.

Przypomnijmyy, że do szpitala przy Fieldorfa przeniesiony zostanie Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T.Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej oraz Okręgowy Szpital Kolejowy.

Nowy Szpital Wojewódzki to obiekt na 550 łóżek na 15 oddziałach. W szpitalu znajdzie się również pierwszy na Dolnym Śląsku oddział toksykologii. Wszystkie oddziały to wykończone już 2 i 3-osobowe sale z łazienkami. Na każdym oddziale znajduje się jedna specjalna sala dla pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Oddziały w NSZW:

SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy)
Anestezjologia i Intensywna Terapia
Oddział Chirurgii Dziecięcej
Oddział Neurologii Dziecięcej
Oddział Kardiologii
Oddział Chirurgii Ogólnej
Oddział Neurochirurgii
Oddział Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej
Oddział Neurologii i Leczenia Udarów
Oddział Chirurgii Plastycznej i Urologii
Oddział Wewnętrzny
Oddział Toksykologii
Oddział Endokrynologii
Oddział Reumatologii
Oddział Rehabilitacji

ZOBACZ SZPITAL

W szpitalu znajdzie się 20 poradni specjalistycznych, zakład medycyny nuklearnej, zakład rehabilitacji, dział endoskopii, dział diagnostyki obrazowej wyposażony w TK, MR, RTG, angiografy, aparaty USG oraz centralna sterylizatornia.

Nowy Szpital Wojewódzki będzie pierwszą placówką w regionie posiadającą tzw. gorącą platformę, na którą składają się: SOR, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. 

Angiograf

SOR i dział diagnostyki obrazowej zlokalizowane są na parterze – pomieszczenia diagnostyki obrazowej przylegają bezpośrednio do głównego holu szpitala. Natomiast blok operacyjny, składający się z 10 klimatyzowanych, znajduje się na pierwszym piętrze, tuż nad działem diagnostyki obrazowej.

"Gorąca platforma" umożliwia szybki i bezkolizyjny transport pacjenta ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na szybką diagnostykę przy użyciu rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego lub aparatu RTG, a następnie bezpośredni transport na blok operacyjny i poddanie chorego zabiegowi operacyjnemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci SOR-u będą mogli być diagnozowani i leczeni niezwłocznie po przybyciu do szpitala.

"Gorąca platforma" posiada własną komunikację odseparowaną od pozostałych części szpitala.

 – Droga dojazdowa dla karetek będzie prowadzić od lądowiska dla helikopterów do SORu. Druga droga, też specjalnie odseparowana, będzie przeznaczona dla karetek transportujących pacjentów z miasta na Szpitalny Oddział Ratunkowy – wyjaśniał Doba.pl Witold Cezary Wyka, kierownik budowy z firmy Budimex.

Przy obiekcie zlokalizowane zostaną dwa parkingi, dla pracowników i pacjentów szpitala, łącznie na 800 miejsc.

Każdego roku szpital będzie w stanie przyjąć 30 tysięcy pacjentów, gwarantując dostęp do opieki medycznej dla niemal 400 tysięcy Dolnoślązaków.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)