Pan Jerzy blisko 2 lata płacił za bilety mimo, że nie musiał. Seniorze! Pamiętaj o ulgach w komunikacji miejskiej

wtorek, 3.1.2023 15:25 524 1

Co miesiąc płacił za bilety, mimo że nie musiał. Od miasta dostanie zwrot pieniędzy

Szczęśliwie dla pasażera wrocławskiej komunikacji miejskiej zakończyła się sprawa, z którą zwrócił się do Biura Obsługi Klienta URBANCARD. Pan Jerzy skrupulatnie kupował bilety pomimo przysługujących mu bezpłatnych przejazdów. Teraz otrzymał zwrot pełnej kwoty oraz miłą niespodziankę.

Do Biura Obsługi Klienta URBANCARD we Wrocławiu wpłynął wniosek pasażera, który jest regularnym użytkownikiem wrocławskiej komunikacji miejskiej sumiennie kupującym bilety okresowe. Okazało się, że pan Jerzy blisko dwa lata wcześniej osiągnął wiek uprawniający go do bezpłatnych przejazdów, jednak nie miał świadomości przysługującego mu przywileju.

 

– Okazało się, że pan Jerzy od 22 miesięcy miał prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Wrocław na tle innych dużych miast Polski wyróżnia się pod tym względem. W wielu miejscach takie uprawnienia otrzymują dopiero osoby powyżej 70. roku życia. Tak też sądził pan Jerzy – tłumaczy Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, czyli jednostki zarządzającej szeroko rozumianym transportem w mieście. W stolicy Dolnego Śląska bezpłatnie z komunikacji miejskiej korzystają pasażerowie powyżej 65. roku życia, co jest ewenementem w skali kraju.

 

Pracownicy Wydziału Transportu zaprosili pana Jerzego na spotkanie, podczas którego wręczyli mu miejskie gadżety. – Bezpośredni kontakt z pasażerami jest dla nas kluczowy. Chcieliśmy porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami, wysłuchać uwag oraz opinii, a także przekazać, że bardzo doceniamy wiernych pasażerów komunikacji miejskiej – dodaje Paulina Tyniec-Piszcz.

 

Historia pana Jerzego zakończyła się pozytywnie, otrzymał on zwrot środków, który z pewnością stanowi niemałe zasilenie noworocznego budżetu domowego.  

 

Komunikacja miejska priorytetem miasta

 

Za nami cztery lata obecnej kadencji samorządu. Gołym okiem widać, że w obszarze komunikacji miejskiej wiele zmieniło się na plus. Szeroka oferta bezpłatnych i ulgowych przejazdów transportem zbiorowym jest tylko jednym z atutów wrocławskiego systemu komunikacji miejskiej.

 

 – Rozwój transportu zbiorowego jest jednym z najważniejszych priorytetów prezydentury Jacka Sutryka, dlatego w tym obszarze dzieje się wiele dobrego. Powstają nowe linie tramwajowe, inwestujemy jako miasto w nowy tabor i infrastrukturę, stale polepszając jakość komunikacji miejskiej we Wrocławiu, ale i całej aglomeracji – wymienia Paulina Tyniec-Piszcz. 

 

Kto może korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie w 2023 roku?

Warto pamiętać, że już od września 2018 roku zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską we Wrocławiu są wszyscy uczniowie i młodzież ucząca się do 21. roku życia. Taki przywilej mają także seniorzy po 65. roku życia, a także m.in.: żołnierze zasadniczej służby wojskowej, zasłużeni honorowi dawcy krwi, dawcy przeszczepu, weterani i weterani poszkodowani.

Pełna lista osób/grup uprawnionych do bezpłatnych przejazdów znajduje się na stronie: https://www.wroclaw.pl/komunikacja/uprawnienia-do-ulg

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 03.01.2023 21:54
Sprawa do Sadu o zwrot wszystkich piniedzy I pkp Placze...