komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 22 października 2020

Halki, Filipa

Papier do biura - jaki wybrać?

poniedziałek, 28.9.2020 13:13
kategorie artykułu:

Wbrew pozorom, wybór właściwego papieru jest trudniejszy niż się wydaje. Dokumenty wystawiane przez naszą firmę są naszą wizytówką, dlatego nie mogą być wydane na pierwszym lepszym, byle jakim świstku. A papier papierowi nie równy.

Kserowanie to pozornie prosta czynność. Z technicznego punktu widzenia wymaga tylko papieru i urządzenia. Ale choć nie jest to druk dzieł sztuki, wymagający wyrafinowanych narzędzi, odbitka musi być czytelna, przejrzysta i praktyczna.

Papier dopasowany do celu

W biurze nie potrzebujemy materiałów zajmujących zbyt dużo miejsca, a tym bardziej – zbyt drogich. Kopie, które wykonujemy w biurze mają być przede wszystkim praktyczne. Powinny zmieścić się w teczkach i szufladach, a wydawanie majątku na papier przystosowany do innych celów nie ma sensu – nie tylko z powodu kosztów (choć to też bardzo ważne). Papier ksero byłby źle wyglądającym materiałem do wydruku pamiątkowych czy reklamowych zdjęć, jednak drukowanie kopii dokumentów na papierze fotograficznym byłoby równie nie na miejscu. To oczywiście przykłady skrajne, podajemy je, gdyż są wyraziste. Zasada ta działa jednak także w bardziej zniuansowanych sytuacjach. Potrzebujemy więc właściwych materiałów dla konkretnych zastosowań.

Odpowiednia gramatura i format

Wybierając papier do druku powinniśmy zwrócić uwagę na jego konkretne parametry ,np.  takie jak grubość kartki. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istotności tego kryterium. Niektóre rodzaje papieru, nadające się do celów ekskluzywnych, wymagają zupełnie innych urządzeń niż standardowe modele drukarek i kserokopiarek.
Nie zwracając uwagi na parametry możemy kupić teoretycznie dobrej jakości papier, ale na którym druk będzie się rozmazywał, pozostanie nieczytelny ze względu na nieodpowiednią fakturę lub drukarka będzie miała problem z przyjęciem go do podajnika. Jeśli potrzebujemy papieru do standardowych celów każdego biura (kopie bieżących dokumentów), powinniśmy wybrać papier ksero 80g, na przykład taki: https://dlabiura24.pl/papiery-biale-uniwersalne/cechy-fizyczne-gramatura-g-m2-80,fo:958.
Papier powinien mieć także odpowiednią fakturę – matową, ale nie szorstką. Powinien zachowywać kolor biały – nie żółknąć, nie być przełamany kolorem écru czy szarością. Jego podstawowy format to A4, praktyczny w przenoszeniu i przechowywaniu. Do innych celów w biurze może przydać się papier A5, mniejszy format klasycznej „A4”. Będzie użyteczny do druku dokumentów o nieszablonowym formacie lub notatek, które zajmą mniej miejsca na półce niż ryza formatu A4.

Bądź eko nawet w biurze

Wybierając papier do biura czy na prywatny użytek warto zadbać o środowisko. Zapewni to papier ekologiczny całkowicie wykonany z makulatury. W niektórych punktach sprzedających ryzy papieru można dostać papier produkowany zgodnie ze specjalnymi certyfikatami, które poświadczają o wdrożeniu do produkcji papieru systemu zarządzania jakością i zgodności z międzynarodowym środowiskowym systemem jakości.

 

 

 
dzisiaj, 3 godz temu
środa, 21.10.2020 08:53
wtorek, 20.10.2020 14:54
wtorek, 20.10.2020 13:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki