komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Parking przy Hali Stulecia będzie tańszy, ale czy dalej opłacalny?

środa, 5.11.2014 14:37 , komentarze: 0 , odsłony: 1342
kategorie artykułu:

Po ponad dwumiesięcznym okresie eksploatacji parkingu przy Hali Stulecia we Wrocławiu Budimex Parking Wrocław w porozumieniu z władzami miasta postanowił zmienić ceny za parkowanie.

 Nowe ceny zostaną wprowadzone eksperymentalnie.

- W związku z planowanym otwarciem we wrocławskim ZOO afrykarium i oceanarium mamy świadomość wzrostu popytu na miejsca parkingowe w tej okolicy – mówi Jerzy Angrocki, prezes spółki Budimex Parking Wrocław. - Ponieważ po otwarciu parkingu zmieniły się zasady parkowania pojazdów na ulicach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego i Ogrodu Zoologicznego, chcemy umożliwić odwiedzającym te miejsca możliwość wygodnego parkowania za niższą cenę - dodaje.

Obecnie cena za każdą godzinę parkowania wynosi 6 złotych dla samochodu osobowego i 12 złotych dla autobusu za każdą rozpoczętą godzinę. Koszt parkowania samochodu osobowego przez dobę zamyka się w kwocie 60 złotych.

Zgodnie z nowym cennikiem, który będzie obowiązywał od 15 października 2014r., za pierwszą godzinę parkujący zapłaci 5 złotych, za drugą 4 złote, za trzecią – 3 złote. Każda kolejna godzina parkowania będzie kosztowała 5 złotych. Koszt parkowania przez całą dobę nie przekroczy natomiast 50 złotych. Przy założeniu, że popyt na korzystanie z parkingu istotnie wzrośnie, cena na ustalonym poziomie pozwoli koncesjonariuszowi na uzyskanie zwrotu z inwestycji. Nowe rozwiązanie nie jest ostateczne i docelowe. W ciągu najbliższych miesięcy koncesjonariusz będzie analizował wpływ zmiany cen na zainteresowanie parkingiem i nie wyklucza kolejnych zmian.

- Otwarcie afrykarium planowane na koniec października nie pozostało bez wpływu na taką decyzję spółki, która wybudowała parking. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wybierając samochód zdecydują się odwiedzić pełną atrakcji Wielką Wyspę – mówi Arkadiusz Filipowski rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Należy pamiętać, że jest to pierwszy we Wrocławiu i jeden z nielicznych w Polsce parking wybudowany w formule partnerstwa publiczno – prywatnego. Oznacza to, że koncesjonariusz wybudował i będzie utrzymywał przez 28 lat parking za własne środki. Po upływie umowy koncesji, która wygasa w 2042 roku, spółka przekaże parking w dobrym stanie technicznym miastu (co zostało uregulowane odpowiednimi zapisami w umowie koncesyjnej).   

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele