komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Paweł Adamowicz uhonorowany we Wrocławiu (FOTO)

środa, 17.4.2019 08:00 , komentarze: 1 , odsłony: 523
kategorie artykułu:

Wieloletni Prezydent Gdańska (w latach 1998 – 2018) został uhonorowany w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławscy samorządowcy, radni, działacze społeczni i mieszkańcy na skwerze przy ul. Pomorskiej posadzili drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zginął tragicznie w styczniu tego roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


- Pamiętamy o tragicznych wydarzeniach z początku tego roku. Imię i osoba Pawła Adamowicza będzie zawsze z nami. Musimy dbać o jego dorobek i wkład w rozwój demokracji, szczególnie tej samorządowej. To symboliczne drzewo stanie się ważnym elementem zbiorowej pamięci o nim – powiedział podczas sadzenia drzewa Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 


Dodatkowo, Wrocław uhonoruje Pawła Adamowicza nazywając Jego imieniem skwer przy ul. Pomorskiej, pomiędzy Kaszubską, a Dubois. Zadecydowali o tym podczas marcowej sesji radni miejscy, którzy przychylili się do petycji mieszkańców w tej sprawie. Trwa procedura obowiązkowego konsultowania z mieszkańcami projektu, a ostatecznie propozycja poddana zostanie pod głosowanie radnych. 

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele