komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Październik w Barbarze – program kulturalnych aktywności

środa, 7.10.2020 14:23 , komentarze: 0 , odsłony: 256
kategorie artykułu:

Rozmowa o różnorodności wegańskich smaków, spotkanie z Leszkiem Możdżerem, premiera wywiadu z mistrzem polskiego kina, a także dyskusja o projektowaniu zmian przestrzeni miejskiej i fantastyczny teleturniej w rytmie roślinnych przebojów. Strefa Kultury Wrocław, w pierwszej połowie października, zaprasza na kolejne wizyty w Barbarze! 

Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara już od miesiąca prowadzi kulturalne aktywności. Powróciły bezpłatne warsztaty, działania twórcze oraz spotkania ze specjalistami i artystami. Dostosowując się do obecnych zaleceń bezpieczeństwa organizatorzy wprowadzili obowiązkowe zapisy. Dla tych, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach osobiście rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem. Jednocześnie biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do kultury, Barbara będzie kontynuować swoją aktywność również online, transmisje LIVE będą rejestrowane na facebookowej stronie Barbary.

O mieście, muzyce i zielonej gastronomii

W czwartek (8 października o godz. 18:00) odbędzie się pierwsza w tym semestrze Akademia Miejska! Rozmowa będzie dotyczyć tego, w jaki sposób projektowanie architektury i przestrzeni uwzględnić może dynamiczne zmiany zachodzące współcześnie w miastach. Uczestnicy przyjrzą się różnego rodzaju tymczasowym zmianom, które w obliczu koronawirusa zdecydowały się wprowadzić lokalne samorządy do swoich miast. Wykład poprowadzi Paweł Jaworski, a w dyskusji udział weźmie Katarzyna Kusowska. Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii miejskiej czeka certyfikat. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Dzień później (9 października o godz. 17:00) gościem barbarowej sceny będzie Dyrektor Artystyczny Jazzu nad Odrą – Leszek Możdżer. Rozmowa otworzy kolejny semestr Dogrywek, cykl rozmów o muzyce. Kompozytor i pianista jazzowy, opowie o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych utworach z dzieciństwa i muzyce, którą gra tylko dla siebie. Rozmowę poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura. Spotkanie będzie transmitowane online na Facebooku Barbary.

W drugą sobotę miesiąca (10 października o godz. 17:00) przyjdzie czas na zieloną Kuchnię dla opornych. Tym razem poczas spotkania wokół jedzenia rozmowa będzie dotyczyć tematu weganizmu. O życiu na diecie roślinnej opowie lekarka, autorka bloga Hello Morning i promotorka diety roślinnej, Magdalena Jutrzenka. Podczas wykładu uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie i kondycję Planety. Chwilę później do dyskusji dołączą przedstawicielki vege gastro sceny: Dorota Danowska, właścicielka Vegi, Marysia Wyrwa z Wilka Sytego oraz Anna Lachowicz-Tomczyk z wegańskiego cateringu Veggie. Wspólnie postarają się także poszukać odpowiedzi na pytanie: jak sprawić, żeby roślinny sposób żywienia stał się naszym codziennym nawykiem? Spotkanie będzie transmitowane online na Facebooku Barbary

Rozmowa o sztuce filmowej i roślinny teleturniej

Z kolei we wtorek (13 października o godz. 18:00) będzie miała miejsce premiera pierwszego odcinka z cyklu Kinematograf Wrocławski: Reżyserzy. W sieci obejrzymy zapis wywiadu Lecha Molińskiego z niezwykłym filmowcem, Radosławem Piwowarskim. Będzie to wycieczka po wspomnieniach twórcy najważniejszych polskich filmów ostatnich dekad, takich jak debiutanckie „Yesterday", „Pociąg do Hollywood", czy „Marcowe migdały". Rozmowa o sztuce filmowej, wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, a także o pracy we Wrocławiu premierowo, online, na facebookowej stronie Barbary.

A już wkrótce odwiedzający Barbarę będą mieli okazję wziąć udział w legendarny teleturniej TVP w roślinnej, przebojowej odsłonie! Pan Kwiaciarz zaprasza do fantastycznego teleturnieju „Jaka to roślina?”W czwartkowe popołudnie (15 października o godz. 17:00) Barbara stanie się prawdziwym studiem telewizyjnym – uczestnicy tupną nóżką w rytm roślinnych przebojów, a prowadzący sprawdzi wiedzę śmiałków na temat zielonych pupili. Nie skończy się tylko na zabawie, jak zawsze Filip Marek przekaże porządną porcję wiedzy praktycznej! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Strona z aktualnymi zapisami: strefakultury.pl/zapisy-barbara
Szczegóły wszystkich spotkań i relacje na żywo dostępne są na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 14:10
czwartek, 19.11.2020 13:25
piątek, 13.11.2020 12:06
wtorek, 10.11.2020 14:53
wtorek, 10.11.2020 11:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele