komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Piękny trawnik dumą ogrodnika

czwartek, 13.8.2020 09:20 , odsłony: 128
kategorie artykułu:

Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Piękny, gęsty i zielony trawnik brzmi jak marzenie, które często jest trudne do zrealizowania bez małej pomocy ze strony nawozów. W przeszłości nawozy kojarzyły się nam z nieprzyjemnym zapachem, ogromem pracy i niską skutecznością. Na szczęście obecnie pielęgnacja trawnika jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Specjalistyczne nawozy do trawników Target, w połączeniu z odpowiednią opieką i nawadnianiem, pozwolą cieszyć się nieskazitelnym wyglądem ogrodu.

Jak prawidłowo nawozić trawnik?

Gęsta i odżywiona trawa, zredukowane prześwity oraz poprawiony koloryt i żywotność to efekty stosowania produktów do trawy Target (www.target.com.pl). Należy jednak pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji trawnika, które pomogą przyspieszyć jego wzrost i poprawić wygląd.

Nawożenie to proces, dzięki któremu dostarczamy niezbędnych minerałów i składników odżywczych, które wspomagają wzrost źdźbłom trawy i poprawiają ich wygląd. Nawożenie trawnika należy przeprowadzać w okresie od marca do września/października, w zależności od pogody. Najlepiej wybierać pochmurne dni, bez nadmiernego nasłonecznienia, aby uniknąć wypalenia trawy. Przed nawożeniem trawnik należy skosić, a glebę spulchnić ręcznie za pomocą łopaty lub wideł, albo maszynowo przy użyciu aeratora. Na tak przygotowany, suchy trawnik można nakładać nawóz.

Jaki nawóz do trawnika wybrać?

Nawozy do trawy różnią się zawartością składników mineralnych, na przykład azotu. Na wiosenne nawożenie poleca się nawozy o wyższej zawartości azotu, a na jesienne nawożenie o niższej. W okresie letnim należy używać nawozów o średniej zawartości tego pierwiastka, a więc tych najbardziej uniwersalnych.

Warto wiedzieć, że istnieją nawozy krótkodziałające i długodziałające, różniące się szybkością rozpuszczania składników mineralnych. Nawozy długodziałające dostarczają minerałów roślinom przez dłuższy okres, dzięki czemu trawnik może być nawożony rzadziej. Natomiast nawozy krótkodziałające wymagają częstszej dystrybucji, przez co ich stosowanie jest nieco bardziej czasochłonne.

Target to wiodąca marka na rynku nawozów do trawy, która oferuje szerokie spektrum produktów - nawozy granulowane i w postaci koncentratu, zarówno o krótkim, jak i długim działaniu. Nawozy dopasowane są do trawników o różnych potrzebach i problemach, dlatego w ofercie tej marki znajdują się nawozy do trawnika regenerujące, zagęszczające i wypierające chwasty. Wśród nawozów do trawy Target znajdziemy również nawozy wapniowo-magnezowe pomagające pozbyć się niechcianego mchu z trawnika, oraz nawozy z dodatkiem mączki bazaltowej, które skutecznie odkwaszają glebę.

Wiosenne i letnie nawożenie trawnika pomaga przyspieszyć jego wzrost i polepsza wygląd. Jesienne nawożenie ma na celu przygotowanie trawnika na nadchodzącą zimę. Nawóz jesienny do trawy Target ochroni trawnik przed mrozem i pozwoli na jego szybszą regenerację najbliższej wiosny.

Czy lepiej wybrać nawóz płynny czy nawóz sypki?

Zarówno nawozy granulowane, jak i w formie koncentratu skutecznie działają na poprawę wyglądu trawnika, należy jednak pamiętać o pewnych różnicach w ich właściwościach. Nawozy granulowane są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu działają dłużej niż nawozy płynne. Nawozy w formie koncentratu są słabsze, ale łatwiejsze do dystrybucji podczas jednoczesnego podlewania. Kiedy korzystamy z nawozów płynnych należy pamiętać o wstrząśnięciu butelką przed każdym użyciem, aby rozpuścić wytrącające się z płynu minerały. Ważne jest także odpowiednie odmierzenie ilości koncentratu, ponieważ zbyt duże stężenie nawozu może skutkować wypaleniem i przerzedzeniem trawnika. Jeśli chodzi o nawozy granulowane, należy nakładać je na trawnik suchy oraz przechowywać w suchym miejscu, gdyż jest on podatny na powstawanie grudek.

Razem z marką Target wybierz nawóz, który najlepiej odpowie na potrzeby twojego trawnika i ciesz się jego pięknym, zdrowym wyglądem!

 
piątek, 18.9.2020 13:52
piątek, 18.9.2020 12:39
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele