komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

Pierwsza pomoc w nowatorskiej formule

poniedziałek, 13.7.2020 11:37 , komentarze: 0 , odsłony: 190
kategorie artykułu:

Bezpłatne zajęcia z pierwszej pomocy online połączone z treningiem na wypożyczonych fantomach. To nowatorska propozycja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Trwają one do końca lipca i są jeszcze wolne miejsca, by wziąć w nich udział.  

Nowatorskie jest połączenie części online z praktycznymi ćwiczeniami na fantomach. Część online kursu odbywa się w czwartki na platformie e-learningowej i trwa 3 godziny. Jest prowadzona przez doświadczonego ratownika medycznego. Może w nich wziąć każdy dorosły wrocławianin. Spotkania odbywają się w kameralnej grupie 10 osób i mają charakter interaktywny. Dodatkowo każdemu z uczestników są wypożyczane i dostarczane fantomy treningowe, by kurs miał jak najbardziej praktyczny charakter.

Prowadzący i uczestnicy korzystają z wirtualnych ankiet, aplikacji na smartfona, połączeń głosowych oraz kamerek internetowych. Dzięki temu znika bariera połączenia na odległość. Tematyka szkolenia obejmuje sytuacje, których świadkiem może być każdy na ulicy, w szkole czy w pracy: utrata przytomności, udar mózgu, urazy, oparzenia, bóle w klatce piersiowej, napad drgawek.

Dodatkowo dzień przed webinarem WCRS wypożycza kursantom fantomy treningowe (są dowożone do domu lub pracy). W czasie kursu instruktor sprawdza poprawność wykonywania uciśnięć klatki piersiowej manekina i przekazuje uwagi, jak poprawnie wykonywać RKO.

Fantomy zostają u kursantów przez kilka dni i są obierane w poniedziałek, dezynfekowane i przygotowywane dla kolejnej grupy. Pomaga to w utrwaleniu wiedzy, a także przekazywaniu jej wśród domowników.

Każdy z uczestników otrzyma imienne zaświadczenie, potwierdzający udział w kursie.

Kursy w takiej formule odbywają się do 30 lipca 2020 r. w godz. 17.00-20.00. Obowiązują na nie zapisy za pomocą formularza: https://wcrs.wroclaw.pl/kursy_wapp.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach na kurs decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Kursy są prowadzone w ramach projektu Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy, której celem jest propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 13:40
wtorek, 22.9.2020 10:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele