komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Pijana "opiekowała się" 2-letnim synem

wtorek, 15.9.2020 09:47 , komentarze: 0 , odsłony: 456
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej interweniowali wobec pijanej kobiety, która "opiekowała się’’ swoim 2-letnim synkiem. Funkcjonariusze realizując weekendowe działania prewencyjne w rejonie jednej z galerii handlowych, zauważyli nietrzeźwą panią w momencie, kiedy siedziała na ławce, a obok niej stał wózek z dzieckiem. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… Mundurowi ustalili, czy ktoś z rodziny może zająć się chłopcem i trafił on pod opiekę babci. Jeżeli teraz okaże się, że 35-latka swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w weekend przy jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie wrocławskich Popowic. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu realizowali tam działania prewencyjne, gdy na ławce zauważyli kobietę, a obok niej stojący wózek z małym dzieckiem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kobieta była kompletnie pijana. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

35-latka oświadczyła bełkotliwą mową, że nic się nie stało. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… 2-latek czasowo trafił pod opiekę babci, a kobieta, która w tym stanie "opiekowała się’’ swoim synem została zatrzymana.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wtorek, 27.10.2020 09:57
poniedziałek, 26.10.2020 09:24
poniedziałek, 26.10.2020 00:00
czwartek, 22.10.2020 00:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele