komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Pijany kierowca jechał ciężarówką przez autostradę A4! Miał ponad 2 promile! [WIDEO]

sobota, 12.10.2019 09:45 , komentarze: 0 , odsłony: 4333
kategorie artykułu:

Policjanci ruchu drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej, działający w ramach grupy „SPEED”, podczas kontroli ruchu na autostradzie A4 zauważyli bardzo niepokojącą sytuację. Jeden z kierowców zawodowych, który prowadził ciężarówkę z naczepą, nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy po wyznaczonym pasie i wykonywał manewry zagrażające innym uczestnikom ruchu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli i szybko okazało się, że mężczyzna ten jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenia potwierdziły też, że przewożony autem ładunek razem z masą pojazdu sięgał wagi blisko 40 ton. Nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu i teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy wchodzą w skład specjalnie utworzonej grupy ,,SPEED’’, kontrolowali ruch na autostradzie A4 i tuż po godzinie 8.15, zauważyli kierowcę tira jadącego w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali kierowcę do kontroli w rejonie zjazdu Kąty Wrocławskie.

Chwilę wcześniej mężczyzna ten prowadząc ciężarówkę z naczepą, nie utrzymywał prostego toru jazdy po wyznaczonym pasie ruchu i wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a w kabinie jego samochodu, ujawnili dwie puste butelki po wódce.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że 37-letni kierowca ma 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Został on zatrzymany, a pojazd przekazano przedstawicielowi firmy transportowej. Sprawdzenia potwierdziły , że przewożony ładunek razem z masą zestawu sięgał wagi blisko 40 ton. O dalszym losie kierowcy zadecyduje teraz sąd.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki