Pijany kierowca maszyny budowlanej wjechał w zaparkowane bmw

czwartek, 17.11.2022 13:00 819 0

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który mając 1,3 promila alkoholu w organizmie prowadził pojazd budowlany. Stan w jakim się znajdował wpłynął z pewnością na jego percepcję, dlatego najwyraźniej nie zauważył stojącego za nim bmw. Możliwe też, że pomylił hamulec z gazem, a może zamiast pierwszego biegu wrzucił wsteczny... tego już się nie dowiemy. Najważniejsze, że w zdarzeniu ucierpiały jedynie drzwi w bmw. Podejrzanemu może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Od kierującego ciężkim sprzętem budowlanym wymaga się więcej niż od przeciętnego kierowcy. Masa i rozmiary tego typu pojazdów, ich manewrowość, droga hamowania, widoczność odbiegają znacznie od przeciętnego auta osobowego. Tym bardziej kierowanie w stanie nietrzeźwości tego typu pojazdami zasługuje na potępienie.

Skierowani na miejsce policjanci wrocławskiej drogówki szybko poznali przyczynę zdarzenia drogowego, w którym sprawca, kierujący pojazdem wolnobieżnym Mecalac, uderzył w zaparkowane bmw - 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wszystko mogło skończyć się tragicznie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał, zniszczone zostały jedynie drzwi w bmw.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze jest nadal alkohol i brawura za kierownicą. Apelujemy, aby nie lekceważyć tego typu zachowań i stanowczo reagować na każdy przypadek tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)