Pijany nastolatek za kierownicą Golfa, a razem z nim czwórka jego znajomych

wtorek, 12.11.2019 11:26 1252 0

Ponad 1.4 promila alkoholu miał w organizmie 19-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który wraz z innymi nastolatkami przemieszczał się osobowym Volkswagenem. Jego niebezpieczne manewry na jednej ulic, zauważyli policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy kontrolowali nocą rejon wrocławskiej Leśnicy. Nieodpowiedzialny młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i grozić mu teraz może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ale niemal każdego dnia dochodzi do jakiegoś wypadku lub innego zdarzania drogowego. Duża część z nich powodowana jest przez nietrzeźwych kierujących lub tych, którzy wsiadają za „kółko” pod wpływem różnych substancji psychoaktywnych. Niestety, gro z tych osób, to ludzie młodzi. Dopiero co zdobyte prawo jazdy, pożyczony od ojca samochód i paczka znajomych na pokładzie, a przede wszystkim krążący w żyłach alkohol, to niestety często prosty przepis na śmierć. Na szczęście kilka dni temu policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając na terenie Leśnicy, wyeliminowali z ruchu kolejnego zagrażającego innym uczestnikom ruchu pijanego nastolatka.

Wcześniej podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli osobowego Volkswagena, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na wąskich ulicach. Kierując się doświadczeniem, od razu postanowili zatrzymać auto do kontroli i sprawdzić, czy osoba siedząca za kierownicą, nie jest pod wpływem alkoholu lub innej podobnie działającej substancji.

Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który przewoził pojazdem jeszcze cztery inne osoby, w wieku od 17 do 26 lat.

Już na początku interwencji policjanci wyczuli od kierowcy mocny zapach alkoholu. Badanie alkomatem okazało się w tym przypadku już tylko formalnością.

Nastolatek miał 1,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dla niego to był już koniec jazdy nie tylko tego dnia, ale też przez najbliższy czas, ponieważ funkcjonariusze oprócz samego mężczyzny, zatrzymali również jego prawo jazdy.

19-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozić mu teraz może kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jej wymiarze i wysokości zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)