komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Piłka nożna wysokich lotów. Mistrzostwa lotnisk we Wrocławiu [FOTO]

poniedziałek, 10.6.2019 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 655
kategorie artykułu:

Dwa dni wyrównanej rywalizacji na Stadionie Wrocław wyłoniły Mistrza Polski Portów Lotniczych 2019 w Piłce Nożnej. Najlepszym zespołem turnieju okazał się Szczecin. Wrocław zdobył tytuł drużyny Fair Play. 

23. edycja Mistrzostw Polski Portów Lotniczych już za nami. W tym roku po raz drugi w historii gospodarzem mistrzostw był Wrocław. W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje 11 regionalnych portów lotniczych oraz drużyny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i firmy WRO-LOT. Gorąca atmosfera na Stadionie Wrocław towarzyszyła zawodnikom i kibicom od pierwszego gwizdka sędziego. Nasza ekipa została wylosowana do grupy D, w której w piątek 7 czerwca (pierwszego dnia zawodów) zmierzyła się z Gdańskiem i reprezentacją PAŻP. Dzień później, 8 czerwca, rozegrano drugą fazę grupową oraz pucharową turnieju. Tytuł Mistrza Polski Portów Lotniczych zdobyła reprezentacja lotniska ze Szczecina, która w finale pokonała zespół z Katowic. Na podium, na trzecim miejscu, stanęła drużyna z Krakowa.

- Wszyscy reprezentanci cały rok przygotowują się do tego turnieju, dlatego zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.  – Piłkarze na co dzień pracują na lotnisku w bardzo różnych działach i służbach. W weekend spotkali się w jednym zespole i jak zwykle spisali się na medal – dodaje Monika Półtorzycka-Jon.

Zmagania na boisku poprzedziło oficjalne otwarcie mistrzostw. Po zakończeniu gier odbyła się ceremonia zamknięcia. Wręczono nagrody nie tylko najlepszym trzem drużynom turnieju, ale również najlepszemu piłkarzowi, bramkarzowi i królowi strzelców. Tytuł drużyny fair play przypadł reprezentacji Portu Lotniczego Wrocław. W tym roku dodatkową atrakcją na Stadionie Wrocław był odbywający się tam Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. To obecnie największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych.

– Za nami dwa niezwykłe dni, które pokazały, że obsługa lotniska to nie tylko praca i obowiązki, ale również koleżeństwo i wspólne zainteresowania. Turniej to wspaniała impreza integracyjna i wydarzenie promujące sport na największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Z niecierpliwością czekamy na następne mistrzostwa. Reprezentacja wrocławskiego  lotniska na pewno będzie gotowa! – kończy Monika Półtorzycka-Jon.

Organizatorem 23. edycji Mistrzostw Polski Portów Lotniczych był Port Lotniczy Wrocław. Sponsorami wydarzenia byli: Baltona, Aero4TE, Jako, ADB Safegate, Aebi Schmidt.

fot. Port Lotniczy Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:42
1
niedziela, 13.10.2019 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele