komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Plenerowy "Nóż w wodzie" na zakończenie 12. Polish Cinema for Beginners

środa, 19.6.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 622
kategorie artykułu:

Już w ten piątek czeka nas ostatni przystanek na drodze 12. sezonu Polish Cinema for Beginners. Odbywającą się pod hasłem "On The Road" edycję zamkniemy plenerowym pokazem w Centrum Historii Zajezdnia, podczas którego zobaczyć będzie można absolutny klasyk polskiej kinematografii - "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego. Wstęp wolny!

Dziennikarz sportowy Andrzej, jadący z żoną Krystyną (Jolanta Umecka) na rejs jachtem po jeziorach mazurskich, zabiera do samochodu przypadkowego autostopowicza (Zygmunt Malanowicz).

Mężczyzn dzieli niemal wszystko: status materialny, wiek, doświadczenie, stosunek do życia, ale łączy jedna cecha – chęć pokazania przewagi wobec atrakcyjnej kobiety. W pobliskiej przystani na małżonków czeka już piękna łódź - chłopak daje się namówić do wejścia na pokład i jacht wypływa na jeziora. Ale pomiędzy trojgiem pasażerów zaczyna narastać z godziny na godzinę konflikt... Debiut fabularny Romana Polańskiego, zilustrowany kultową ścieżką dźwiękową autorstwa Krzysztofa Komedy, uhonorowano  nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, Brązowym Delfinem w Teheranie, Grand Prix w Prades i nagrodą krytyki na MFF Panamie. Był też pierwszym polskim filmem nominowanym do Oscara.

Plenerowy pokaz "Noża w wodzie" będzie ostatnim, jaki odbędzie się w ramach 12. sezonu Polish Cinema for Beginners. Trwająca wciąż edycja zatytułowana jest "On The Road" i prezentuje filmy drogi - ożywiające mit wędrówki przez życie, poszukiwania, wielkiej przygody i wyzwolenia od fałszywych wartości. 

Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o godzinie 21:30 w Centrum Historii Zajezdnia - wstęp wolny! Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.  

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.7.2020 14:14
poniedziałek, 6.7.2020 12:32
sobota, 4.7.2020 11:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele