komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

PLK korygują rozkład jazdy, by zapewnić sprawne podróże na wakacje

czwartek, 9.5.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 153

PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. zależy na tym, aby podróżni otrzymali na wakacje realny rozkład jazdy. 

       fot. Pixabay

Zarządca infrastruktury, po informacjach z placów budów oraz analizie danych, dotyczących możliwości sprawnej realizacji „wakacyjnego” rozkładu jazdy (obowiązującego od 9 czerwca do 31 sierpnia), podjął decyzję o zweryfikowaniu i ponownej konstrukcji rozkładu na niektórych liniach. Przewoźnicy na koniec kwietnia otrzymali informację o potrzebie ponownej konstrukcji rozkładu na wybranych liniach.

Dla większości linii termin zarządzenia „wakacyjnego” rozkładu jazdy planowany na 30 kwietnia został utrzymany i wprowadzony. Przewoźnicy otrzymali szczegółowe informacje, dla których linii termin przygotowania rozkładu został przesunięty z 30 kwietnia do 17 maja. Ustalono, że już w trakcie konstrukcji rozkładu zmiany będą uwzględniane, tak by maksymalnie ograniczyć czas przesunięcia rezerwacji biletów.

Przy realizowanych obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycjach o niespotykanej dotychczas skali o wartości prawie 70 mld zł, zmiany na jednej linii łączą się niejednokrotnie z koniecznością zmian harmonogramu prac na innych liniach. Przygotowanie rozkładu wymaga opracowania tras dla kilku tysięcy pociągów dalekobieżnych i regionalnych, których relacje wzajemnie się przenikają. Realizowane projekty realnie zwiększą możliwości kolei. 

Dzięki wykonywanym obecnie pracom w czerwcu pociągiem pojedziemy do Lubina, a także przez estakadę w Gorzowie Wielkopolskim. Pociągi wrócą na trasę Poznań - Warszawa przez Konin. Dziesiątki przystanków i stacji zyskuje oczekiwany przez pasażerów standard obsługi. Zwiększa się także poziom bezpieczeństwa dzięki bezkolizyjnym skrzyżowaniom i nowym urządzeniom na przejazdach kolejowo-drogowych.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 24.6.2019 08:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork