komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Pobili i okradli wracającego do domu 28-latka. Grozi im 12 lat więzienia

poniedziałek, 8.4.2019 14:12 , komentarze: 0 , odsłony: 1125
kategorie artykułu:

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z Wrocławia w związku z podejrzeniem o napad na tle rabunkowym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na 28-latka i zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie był hospitalizowany. Mundurowi namierzyli mężczyzn dzień po zdarzeniu i obaj trafili prosto do aresztu. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów usłyszeli zarzuty za rozbój i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do tego zdarzenia doszło na ul. Glinianej we Wrocławiu. Wracającego w nocy do domu mężczyznę, napadli wówczas nieznani sprawcy. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze – łącznie w kwocie 400 złotych. Niestety na rabunku się nie skończyło. Sprawcy pobili również 28-latka i trafił on do szpitala.

Wrocławscy policjanci po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, od razu zajęli się sprawą i już w następnym dniu, namierzyli osoby mające związek z tym rozbojem. Ich zatrzymanie było już tylko kwestia czasu. Wpadli kilka godzin później, nie spodziewając się kompletnie wizyty policjantów w swoich mieszkaniach. Trafili prosto do aresztu.

Na bazie zgromadzonych przez policyjnych śledczych materiałów, usłyszeli już zarzuty za rozbój i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W świetle obowiązujących przepisów, grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele