komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Podczas zatrzymania udawał swojego brata bliźniaka. Zdradziła go blizna

wtorek, 4.6.2019 13:28 , komentarze: 0 , odsłony: 1200
kategorie artykułu:

Poszukiwany 36-latek, tak bardzo nie chciał trafić do policyjnego aresztu, że postanowił podawać się za swojego brata bliźniaka. Jednak policjanci nie dali się zwieść podczas przeprowadzania interwencji. Ich podejrzenia okazały się słuszne i mimo próby oszukania funkcjonariuszy, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Niektórzy przestępcy, chcąc uniknąć zatrzymania podają fałszywe dane lub po prostu chowają się w wersalce, kiedy do mieszkania wkraczają policjanci. Jednak jeden z wrocławian chciał wykorzystać atut, którym nie każdy może się posłużyć. 36-latek posiadając bowiem brata bliźniaka, właśnie jego dane postanowił podać interweniującym policjantom. Doświadczeni mundurowi nie dali się nabrać, na tę trzeba przyznać, całkiem pomysłową sztuczkę. 

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego, otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na wrocławskich Krzykach prawdopodobnie przebywa poszukiwany mężczyzna. Parę minut po godzinie 16 zapukali do drzwi, za którymi ukrywał się 36-latek. Mężczyzna oznajmił, że owszem, zna poszukiwanego mężczyznę, bo jest to jego brat bliźniak. 

Policjanci dokładnie przyjrzeli się zdjęciu osoby poszukiwanej, które widniało w systemach informatycznych. Okazało się, że choć mężczyzna, którego dane podał 36-latek jest bardzo podobny, to jednak właśnie zdjęcia osoby poszukiwanej bardziej odpowiadają wizerunkowi mężczyzny, który z nimi rozmawia. W przeciwieństwie do swojego brata bliźniaka, poszukiwany miał bliznę i pieprzyk, który zdradził jego prawdziwą tożsamość.

Mężczyzna cały czas jednak próbował podawać się za swojego brata, nawet wtedy, kiedy został zatrzymany. Dopiero w policyjnym radiowozie przyznał, że chciał oszukać policjantów i miał nadzieję, że mu się to uda. 

36-latek w związku z niestawiennictwem do zakładu karnego w celu odbycia kary, został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jest też podejrzewany o popełnienie innego przestępstwa na terenie Wrocławia, którego okoliczności są teraz wyjaśnianie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki