komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 15 czerwca 2019

Wita, Jolanty

Podwójna dawka polskiego kina: w tym tygodniu PCFB w kinie i w plenerze

środa, 22.5.2019 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 119
kategorie artykułu:

wiosenna edycja Polish Cinema for Beginners nabiera rozpędu i w tym tygodniu aż dwa razy wyruszy "On The Road".  W czwartek, 23 maja, w Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy oscarową "Idę"   bilety w sprzedaży. Dwa dni później PCFB bardzo dosłownie ruszy w drogę i pojawi się na dziedzińcu Impartu, by w ramach Europejskiej Nocy Literatury plenerowo pokazać "Jeszcze dzień życia".


W czwartkowy wieczór Polish Cinema for Beginners zaprezentuje w KNH historię wychowanej w klasztorze sieroty Anny (Agata Trzebuchowska), która poznaje Wandę (Agata Kulesza) ciotkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Dowiaduje się od niej, że jest Żydówką, a jej rodzice zginęli podczas wojny. Razem wyruszają w samochodową podróż, by odnaleźć ich grób. Wyprawa zmieni życie obu kobiet. Nagrodzona Oscarem "Ida" Pawła Pawlikowskiego to jeden z największych sukcesów polskiego kina ostatnich lat. 

Gościem pokazu będzie żydolożka i kulturoznawczyni Malwina Tuchendler, która wprowadzi widzów w kontekst filmu. Pokaz "Idy" odbędzie się 23 maja o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.   

Już dwa dni później, 25 maja, spotkamy się na kolejną projekcję –  plenerowy pokaz filmu "Jeszcze dzień życia". Spotkanie będzie wydarzeniem towarzyszącym organizowanej przez Strefę Kultury Wrocław 8. edycji Europejskiej Nocy Literatury, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Klasyka na nowo" i prezentuje ikony światowej literatury w nowych tłumaczeniach. Nic więc dziwnego, że film, który pokazany zostanie w jej kontekście, także jest nowym odczytaniem klasycznego dzieła literackiego - produkcja w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente jest animowaną ekranizacją książki Ryszarda Kapuścińskiego z 1976 roku, opowiadającej o wyprawie reportera do ogarniętej wojną domową Angoli.

Seans "Jeszcze dzień życia" rozpocznie się 25 maja o godzinie 20:30 na dziedzińcu Impartu (ul. Mazowiecka 17). Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to, skąd pochodzą – mogli poznawać drogi i bezdroża polskiego kina.   

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 14 godz temu
piątek, 14.6.2019 18:11
piątek, 14.6.2019 14:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki